Dizüstü bilgisayarları ne kadar süre açık bırakılabilir?

xXalican

Femtopat
Yer
KKTC lefkoşa
Daha fazla  
Meslek
Mimarlık öğrencisi
Bazı günler bilgisayar sabahtan akşama kadar açık kalabiliyor ve sürekli prize takılı bir şekilde, bunu herhangi bir zararı olur mu bilgisayara?

Belirli aralıklar ile kapatmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı günler bilgisayar sabahtan akşama kadar açık kalabiliyor ve sürekli prize takılı bir şekilde, bunu herhangi bir zararı olur mu bilgisayara?

Benimki 9 gündür açık sen sen ol 3 günden fazla açık bırakma kafayı yedi benimki.

CPU ve GPU çok fazla ısınmıyorsa bilgisayarının açık kalmasında pek sorun olmaz. Ancak kullanmadığınız takdirde uyku moduna alabilirsiniz.

Ben 3,5 gün full ekran açık bıraktım en son GPU kaynaklı mavi ekran verdi. Dinlendirince çözüldü olay.

Ben her gün yatmadan önce kapatıyorum. Bence kapatın zaten SSD‘niz varsa açılma süresini dert etmiyorsunuz. Gün içerisinde isterseniz 12 saat açık kalsın ama uyurken kapatın.

Buna çok takma Apple bilgisayarlarda sorun olmaz lakin Windows yüklü bilgisayarlar kafayı yiyor bazen. Hızlıca bilgisayarı yeniden başlat ve yoluna bak.

Geri
Yukarı