Çözüldü Dizüstü elektrik kesilmiş gibi kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SansarSansar

Hectopat
Merhaba, dizüstü bilgisayara sahibim fakat son 1 haftadır çok anormal şekilde bilgisayarım sanki elektrik kesilmiş gibi çat diye kapanıyor. Isınmadan dolayı diyenler olacaktır, ısınmayla alakası yok arkadaşlar boştayken 60 derecelerde oyunda da maksimum 85 derece görüyor. İşlemcim zaten 100 dereceye ulaşınca kapanıyor ve zaten ısıdan dolayı olsaydı BIOS hata mesajı verirdi.

Herhangi bir tepkime yok herhangi bir hata mesajı almıyorum BIOS'da fakat şöyle bir hata alıyordum bilgisayarınızın başlamasını engelleyen bir sorun var diye, Windows'un kurulu oldugu diske format attım ve o hatayı almıyorum ama bu sefer de bilgisayarınız düzgün bir şekilde kapanamadı hatası alıyorum durum çok vahim arkadaşlar. SSD kullanıyorum performans %100'de sağlık %94'de ve tahmini ömür 1000+ günde yani SSD ile alakalı olmadığını düşündüm hatta tarama yaptım kırmızı kutu çıkmadı.

Yani sorunun nereden kaynaklı olduğunu bir türlü çözemedim garantiye ve bilgisayarcıya verebilecek durumda değilim. Bir not daha ekleyeyim, bu kapanmalar aşırı düzensiz oluyor örneğin ilk zamanlarda yeni uyandıgım zaman PC'yi açıyorum mesela 15 dk baktıktan sonra kapanıyordu tekrar olmuyordu şu an aynı şekilde uyandığımda PC bakıyorum ama mesela 15 saniyede kapanıyor sonra tekrar açıyorum bu sefer 30 saniye sonra, tekrar açıyorum daha BIOS'a basma tuşu gelmeden, bazen 2 saat baktıktan sonra yani kısacası aşırı düzensiz bir şekilde kendi kendine kapanıyor. Bu arada BIOS ekranına girip bekledim acaba BIOS'da kapanır mı diye orada da kapanıyor.

Yani ne yapsam bilemedim yardımcı olun lütfen. Son olarak bir şey daha ekliyorum ben yaklaşık 2 hafta önce bilgisayarımı açıp bilgisayarın fanını güzelce temizledim çok nazik davrandım anakarta zarar verdiğimi hiç sanmıyorum. Lütfen yardımcı olun bilgisayar bu zamanlar benim için aşırı önemli bütün işlerimi bilgisayarımdan hallediyorum. İyi forumlar.

Dipnot: Bilgisayarımın çıkarılabilir pilini kullanmıyorum çünkü bozuk durumda. Pil bilgisayardan ayrık.

Moderatöre çok teşekkür ederim konumu açtığı için.

Çözüm
O zaman BIOS piliyle alakalı olabilir. Elinde çift taraflı bant varsa pilin üst kısmına kağıt yapıştır. Yoksa normal bantı bir parça koparıp yuvarlayarak çift taraflı hale getir. Pilin üzerine kağıdı yapıştır. Sorun büyük ihtimalle çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı