Dizüstü VRAM arttırmak mümkün mü?

NambaKorea

Hectopat
Arkadaşlar, aşağıda DxDiag verilerini paylaştım ve sistem belleği ile ekran kartı bellek miktarı kullanılandan daha fazla kullanılmayan kısımlar var gibi görünüyor ve ayrıca VRAM arttırmam mümkün mü? Diye merak ediyorum çünkü bazı oyunlar VRAM yetersizliğinden pek iyi çalışmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onboard bir kart olsaydı belki arttırabilirdiniz. Gömülü olmadığı için arttıramazsınız. Bazı oyunlar derken hangi oyunlarda? 4GB VRAM yetiyor zaten karta gerektiğinde RAM'den alıyor. VRAM yetersizliğinden düzgün çalışmama diye bir şey yok.

Onboard bir kart olsaydı belki arttırabilirdiniz. Gömülü olmadığı için arttıramazsınız. Bazı oyunlar derken hangi oyunlarda? 4GB VRAM yetiyor zaten karta gerektiğinde RAM'den alıyor. VRAM yetersizliğinden düzgün çalışmama diye bir şey yok.
hunt showdown isimli oyun recommend önerilen 4gb ekran kartı istemesine rağmen fps sorunları yaşıyorum ve gördüğüm kadarıyla 12 gb 1080 ti ekran akrtıyla 140 ın üzerinde fps alıyor birisi bu oyunda.

Sisteminiz yetiyor o oyuna. En yüksek ayarlarda oynuyorsanız oyunu biraz ayar düşürün. Gene drip yerseniz MSI Afterburner ile oyun içi GPU CPU kullanımlarını ve sıcaklıklarını paylaşınız.

Sisteminiz yetiyor o oyuna. En yüksek ayarlarda oynuyorsanız oyunu biraz ayar düşürün. Gene drip yerseniz MSI Afterburner ile oyun içi GPU CPU kullanımlarını ve sıcaklıklarını paylaşınız.
en yüksekte de en düşükte de drop yiyorum epey kasma hissi yaşatıyor. değerleri paylaşayım.
buyur değerler burda ve fps 60 lara kadar düştü ayarlar en düşükte oyunun bir de onu belirtmemde fayda var benim sistemim minumum değil de önerilen sistemi karşılıyor bu oyunun ve hatta çok daha iyi olmasına rağmen bu şekilde fps almam saçma değil mi?

Son düzenleme:
Işlemcinin ve ekran kartının sıcaklığı yüksek gözüküyor. Hava akışını engelleyen bir yerde duruyorsa laptop olabilir. Soğutucu alabilirsiniz.
Ekran kartının sıcaklığı fazla olduğundan performansını düşürüyor olabilir.

Son düzenleme:
Hala sorununuz devam ediyorsa VRAM arttırmak için şunu yapabilirsiniz. Regedit e girin. Hykey local machine - System - current Control set - Control - video. Videonun alt başlıkları altında birkaç tane rakam topluluğu var. Onlardan bir tanesinin altında 3 seçenek var (diğerlerinde 2 veya daha az olabilir). Seçenekler şöyle olmalı: 0000, 0001, video. 0000'a tıkla ve onun içinden increasefixedsegment ı bul. 0 olan değeri 1 yap. Bilgisayarı yeniden başlat. VRAM'ın artmış olması yüksek olasılık.
İşe yarayıp yaramadığı konusunda geri dönerseniz sevinirim.

Artı -1 Eksi
1650 zaten 4 GB VRAM'i kullanacak kadar işleme yapabilir. 1080 Ti ile kıyaslamak ne alaka?

@Efe Tekin Registry hakkında kafanıza göre değer değiştirme önerisi yapmayın. Belli ki siz de bilmiyorsunuz. Adres tarif eder gibi...

@Efe Tekin Registry hakkında kafanıza göre değer değiştirme önerisi yapmayın. Belli ki siz de bilmiyorsunuz. Adres tarif eder gibi...

@m0rphine VRAM arttırmak mümkün mü diye sormuş ben de böyle cevapladım. Benim bilip bilmediğime gelince benimkinde arttığı için tavsiye ettim. Zaten kesin demedim ama belki bu PC'de olmazsa düşük seviyeli bir PC'de olur. Benimki çok iyi değildi ben yaptım ama oldu. Ama belli bir seviyeye kadar artıyor, onu da sen belirleyemiyorsun. Mesela 2 veya daha çok yapınca tekrar 0 yapılmış etkisi gösteriyor benimkinde.

Söylediğiniz yöntem iGPU için. Ve o da sağlıklı bir yöntem değil. GTX 1650'nin VRAM'ini arttıramazsınız. Zaten 1650 dediğimiz kart daha yüksek dokuları işleyebilecek kapasitede değil. 4 GB çok rahat yeterli.

Konu sahibi arkadaş GTX 1080 Ti ile kıyaslayıp, onun 12 GB VRAM'i var demiş. Yanlış bir kıyas olmuş. Alınan FPS'yi belirleyen şey GPU'dur. VRAM değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı