Dizüstü vs Masaüstü

tcohpel

Centipat
Yaklaşık 6K kadar bir bütçem var. Bilgisayarda genel olarak oyun oynarım çok gezmem ama yakın zamanda bir yazılım kursuna başlamak istiyorum. Babam laptop alalım diye tutturdu ve bu düşüncesinden vazgeçmiyor. Ben iş masaüstü taraftarıyım ama yazılım işi beni biraz geriyor dizüstü mü Masaüstü mu alsam karar veremedim. Dizüstünde GTX1650 lilerin fiyatının 5.5K civarında olduklarını görünce deliye döndüm. Ne alacağım hicbi fikrim yok yardım edin lütfen.

Net masaüstü. 6K bile artık oyun için giriş seviyesi sayılıyor (laptop) monitörde işin içine girecek değil mi? Masaüstü fikrini iyice kafasına yatırın, yoksa Vatan'dan bilgisayar toplamak gibi, fazla para gidecek ve performans tatmin etmeyebiliyor.

Yaklaşık 6K kadar bir bütçem var. Bilgisayarda genel olarak oyun oynarım çok gezmem ama yakın zamanda bir yazılım kursuna başlamak istiyorum. Babam laptop alalım diye tutturdu ve bu düşüncesinden vazgeçmiyor. Ben iş masaüstü taraftarıyım ama yazılım işi beni biraz geriyor dizüstü mü Masaüstü mu alsam karar veremedim. Dizüstünde GTX1650 lilerin fiyatının 5.5K civarında olduklarını görünce deliye döndüm. Ne alacağım hicbi fikrim yok yardım edin lütfen.
Çok fazla taşıman gerekiyorsa laptop alman şart. Ama kesinlikle masaüstünü tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Dizüstü bilgisayar daha kullanışlı olacaktır, fakat fiyatlar malum. Seyahat zorunluluğu yoksa başlangıç için masaüstü (aynı bütçeye daha iyi bir performans alacağınız kesin) mantıklı olacaktır. Potansiyel, ileride dizüstü almanız zaruri olacaktır.

Dizüstü bilgisayar için eski bir sandy bridge i5 veya i7 laptop almanızı öneririm. Ona da ucuz bir SSD takarsınız, termal macunu değişirsiniz ve böylece üzerinde eski oyun oynarsınız ve çoğu yazılım programını kullanabilirsiniz. Kalan parayla da iyi bir masaüstü toplarsınız.

Son düzenleme:
Eğer işin içine monitörde girecekse ancak o zaman laptop masaüstüne denk hale geliyor onun dışında aynı bütçe ile tabi ki daha iyi masaüstü toplanıyor. Fakat yazılım kursu için masaüstü zor olacaksa başka şansınız da yok gibi görünüyor.

Eğer işin içine monitörde girecekse ancak o zaman laptop masaüstüne denk hale geliyor onun dışında aynı bütçe ile tabi ki daha iyi masaüstü toplanıyor. Fakat yazılım kursu için masaüstü zor olacaksa başka şansınız da yok gibi görünüyor.
Eğer monitör dahilde RX580-1660 içeren değilse 1660S-2060 gibi sistemler toplanır 12nm 1600 ile onlar da 1650 Mobile + i7 9. Nesil notebook işlemcisini minimum 2ye 3e katlar. Yani kesinlikle ama kesinlikle denk değiller 😊

Geri
Yukarı