Dji Osmo Pocket uyumlu tripod önerisi

Yardımcı olursanız sevinirim, bir de bu cihazla birlikte ekstra mikrofon almaya gerek var mı?
Hocam hayırlı geceler bu kamerayı çok kullandım her konuda tecrübem var yardımcı olmak istedim. Mikrofon kesinlikle en az Boya M1 mikrofon kullanmalısın. Fakat şöyle bişi var. Ben kamerayı alırken mikrofon aparatı almam gerektiğini söylediler onu da aldım ve boya m1 ile süper çalışıyor. Aparat zorunlu çünkü mikrofon girişi yok :)

Tripod girişi olarak benim bildiğim 2 çeşit var. Bir tanesi 3/8 diğeri de 1/4. En yaygın olanı genelde 1/4 oluyor her kameranın altında genelde bu tercih ediliyor. (3/8 e bazı mikrofonlarda denk geldim.) O yüzden piyasada bulabileceğiniz çoğu tripodu uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

Mikrofon olarak da Osmo Pocket kullananlarda genelde Rode Video Micro kullandıklarını gördüm. Rüzgarlı ortamlarda bile temiz bir ses alabilir. Ben başka bir model Rode kullanıyorum ve memnunum. Ama o tip mikrofonu aldıktan sonra Pocket ın üzerine sabitleyeceğin bir hotshoe girişi sanırsam yok. O yüzden mikrofon girişin yanında ek bi aparat daha almak gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı