DLL ve DAT dosyaları açılabilir ve değiştirilebilir mi?

Mesela Yani

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba PvP server bir oyun oynuyorum. Ama bu PvP server oyun Single tarzında. Her şey bedava. Adam yapmış, linklemiş, ben de indirdim, oynuyorum arada bir. Dosyalarına baktığımda DAT ve DLL uzantılı dosyalar var. DAT dosyalarının bazıları not defteri ile açılabiliyor ama DLL açılmıyor. Ben her iki dosya türünü de açmak ve yapabilirsem de değişiklik yapmak istiyorum. Bu dosya türlerini açıp düzenleyebileceğim program var mı? Eğer varsa düzeltmek için yazılım bilmek şart mı? Bu konuda yardımcı olacak varsa çok makbule geçer gerçekten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzenleyemezsiniz.
Ama oyunun orijinal ve online haline baktığımda aynı dll ve dat dosyaları mesela config.dat dosyası içinde envantere eklenen ve satın alınabilir silahlar var, info.dat içinde en son girilen kullanıcı adı ve tarih yazıyor. Muhtemelen de PvP server'ı yapan kişi dosyaları düzenleyerek yapmış olabilir. Dosyaların hepsi aynı zaten adam sadece emülatör koymuş bir tane sistemden çalıştırmak yerine peki o nasıl düzeltmiş olabilir sonuçta oyunda bir çok silah para ile alınıyor o yüzden adam bu silahları doğrudan envantere eklemiş.

Geri
Yukarı