DLSS neden sadece RTX kartlarda var?

Makaleler
9
Yer
Detroit
GTX, MX, GT kartlarda DLSS neden yok? Eğer RTX kartlarında tensor çekirdekleri varsa, geçmiş kartlar için alternatif bir çözüm aranamaz mı (işlemciden faydalanmak gibi)? Ray Tracing'i zaten geçtim, ekran kartlarımız kaldırmaz ama DLSS imkansız olamaz diye düşünüyorum.

GTX, MX, GT kartlarda DLSS neden yok? Eğer RTX kartlarında tensor çekirdekleri varsa, geçmiş kartlar için alternatif bir çözüm aranamaz mı (işlemciden faydalanmak gibi)? Ray Tracing'i zaten geçtim, ekran kartlarımız kaldırmaz ama DLSS imkansız olamaz diye düşünüyorum.

Dostum o iş donanımla alakalı, RTX serisinin kartlarının içinde ona özel üretim yerleri var.

Gelişmiş karta sonradan eklenen çip ya da program olarak düşünebilirsin.

AMD'ye de geldi bugün. PC'yi açayım da deneyeceğik direk.
Ek olarak RTX güçlü bir teknokoji. Eski kartlarda olsa bile çok zorlanırlardı. RTX 2060 bile RTX'de zorlanıyor.

3090 bile zorlanıyor, 1080PDE RTX Ultra ayarlarda Triple A oyunlarda 100 FPS y alıyor ya alamıyor.

Aslında NVIDIA da buna biraz geçiştirme cevaplar veriyor. DLSS her ne kadar Tensor çekirdeklerinden yararlansa da alternatif bir teknoloji GTX serisi için de yapılabilmeli. AMD'nin FSR teknolojisi yakında GTX kartlara gelecek.

Aslında NVIDIA da buna biraz geçiştirme cevaplar veriyor. DLSS her ne kadar Tensor çekirdeklerinden yararlansa da alternatif bir teknoloji GTX serisi için de yapılabilmeli. AMD'nin FSR teknolojisi yakında GTX kartlara gelecek.

Bu bir satış stratejisi olamaz mı hocam? DLSS gayet başarılı bir sistem. Ben de Nvidia yerinde olsam sadece RTX kartlar için sunardım. İnsanlar bence yenilik istiyorsa, yeni cihazları almalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı