DMSS güvenlik kamerasına mobilden uzak bağlantı

• Konuyu başlatan fouur
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 20B

fouur

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Evimde kullanmış olduğum güvenlik kamerasını mobilden DMSS yardımcı programı ile sorunsuz erişim sağlayabiliyordum. Hiçbir ayar değişikliği yapmadığım halde şu anda uzaktan erişim sağlayamıyorum. Ne yapmalıyım?

Güvenlik sistemi: Dahua Technology
Kayıt Cihazı:
Dahua XVR5108HS-X 8 Kanal XVR Kayıt Cihazı

Mobil Uygulama
(iOS):
(APK):

Merhaba,
Evimde kullanmış olduğum güvenlik kamerasını mobilden DMSS yardımcı programı ile sorunsuz erişim sağlayabiliyordum. Hiçbir ayar değişikliği yapmadığım halde şu anda uzaktan erişim sağlayamıyorum. Ne yapmalıyım?

Güvenlik sistemi: Dahua Technology
Kayıt Cihazı:
Dahua XVR5108HS-X 8 Kanal XVR Kayıt Cihazı

Mobil Uygulama
(iOS):
(APK):

Hocam uygulamayı silip yeniden kurdunuz mu?
Bende mobilde sorun yaşamıyorum bilgisayarda yaşıyorum.

Hocam uygulamayı silip yeniden kurdunuz mu?
Bende mobilde sorun yaşamıyorum bilgisayarda yaşıyorum.
Evet uygulamayı sildim tekrar kurdum. Aygıtı kaldırıp tekrar karekod okutarak baştan kurulum yaptım ama şuanda karekodu okuttuğumda "Device offline, please try again later" hatası alıyorum. Ethernet kablosunu da kontrol ettim internete bağlı gözüküyor.

Evet uygulamayı sildim tekrar kurdum. Aygıtı kaldırıp tekrar karekod okutarak baştan kurulum yaptım ama şu anda karekodu okuttuğumda "Device offline, please try again later" hatası alıyorum. Ethernet kablosunu da kontrol ettim internete bağlı gözüküyor.

Bilgisayardan erişebilir misiniz?
Modem ara yüzünde cihazın IP adresi yazması lazım onu tarayıcıya yazın lütfen.
Veya cihazın arkasında IP adresi yazabilir.

Bilgisayardan erişebilir misiniz?
Modem ara yüzünde cihazın IP adresi yazması lazım onu tarayıcıya yazın lütfen.
Veya cihazın arkasında IP adresi yazabilir.
Bilgisayardan erişim sağlayabiliyorum. Kamera IP adresini tarayıcıya yazdığımda sorunsuz anlık izleme, arama yapma vs. işlemlerini yapabiliyorum. Yani kayıt cihazı internete bağlı, hatta kayıt cihazının ara yüzündeki ayarlarda cihaz durumu "Çevirim içi" gözüküyor. Ama mobil uygulamada offline hatası veriyor.

Merhaba,

Bu kısımda çevrimiçi veya online yazıyor değil mi? DMSS programının eski sürümlerinde de denediniz mi? Ayrıca masaüstü uygulaması(SmartPSS) üzerinden de deneme imkanınız varsa deneyebilirsiniz. Sorunun uygulama yada XVR'dan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamış olursunuz.

p2p.png

Benzer sorun bende de var. Bazen bağlanabiliyorum bazen bağlanmıyor. Cihaz tamamen keyfi takılıyor. Mobil modeme ethernet kablosu ile bağlı ve aynı modeme bağımsız bir kamera ve akıllı priz de kablosuz olarak bağlı. Bu iki cihaza da sürekli sorunsuz bağlanabiliyorum. Sorun ya modemin ethernet portu ile alakalı ya da bulut sistemi bazen kapanıyor, belki de yoğunluktan bağlantı kurulamıyordur?

Bu konuda herhangi bir fikri veya tecrübesi olan var mı?

Son düzenleme:
Benzer sorun bende de var. Bazen bağlanabiliyorum bazen bağlanmıyor. Cihaz tamamen keyfi takılıyor. Mobil modeme ethernet kablosu ile bağlı ve aynı modeme bağımsız bir kamera ve akıllı priz de kablosuz olarak bağlı. Bu iki cihaza da sürekli sorunsuz bağlanabiliyorum. Sorun ya modemin ethernet portu ile alakalı ya da bulut sistemi bazen kapanıyor, belki de yoğunluktan bağlantı kurulamıyordur?

Bu konuda herhangi bir fikri veya tecrübesi olan var mı?
Ben de 4G Router ile bağlantı kurduğum noktalarda ara ara kısa süreli bağlantı problemi yaşayabiliyorum. 4G bağlantıdaki ve P2P bağlantı tipindeki kararsızlıklar birleşince ara ara bu tür kopmalar yaşanabiliyor. Tecrübe ettiğim kadarıyla standart 5-6 Mbps'lik upload değerine sahip yalın internetle daha stabil bir bağlantı alınabiliyor.

Yukarıda dediğim gibi ben de başta köy başıdır gsm hattı kopuyor diye düşünsem de aynı router'a kablosuz bağlı bağımsız kameram ve akıllı prizime her zaman ulaşabiliyorum. Bu durumda aklıma gelen ya P2P sunucuda ara ara bir iletişim hatası oluyor ya da router'ın rj45 portu/bağlantısı sorunlu. Emin olamadım. Deneyebileceğim başka bir router da elimde yok. Sabit internet çekme imkanım yok.

Bağlantı sorunum uzun süre aksamaya devam etti. Kafasına göre bir bağlanıyor, çıkıp girdiğimde bağlanmıyor. Ya da tek bir kamerayı seçip tam ekran yaptıktan sonra tekrar çift tıklayıp tüm kameralara döndüğümde hiç birinde görüntü olmuyordu. Ethernet portundan (RJ-45) kaynaklı olabileceğini düşünüp, uzun aramalar sonucu bir yerde Ralink RT5370 çip setli bir kablosuz/wireless usb adaptör cihazın dahua cihazlarla uyumlu olduğunu ali'de görünce TR satan birini bulup satın aldım. XVR cihaz wifi adaptörü gördü, ssid'yi seçip şifreyi girerek ve kaydederek xvr cihazı kablosuz olarak modeme bağladım fakat aynı sorun devam etti. Bu arada mobil modemin güvenlik ayarlarını bir ihtimal kapatayım dedim olmadı. Zaten diğer kablosuz kamera ve akıllı prizim aynı modem üzerinden sorunsuz çalışıyordu. Sonunda sorunun XVR cihazından kaynaklı olacağına kanaat getirdim. Ya donanımsal ya da yazılımsal. Kolay olandan başladım. XVR cihazın güvenlik ayarlarını tek tek inceleyip, kara liste ve beyaz liste (İP ve MAC adresi belirterek) ekranındaki bu özelliği kapattığımda sorun çözülmüş oldu. Herhangi bir kısıtlanan İP veya MAC adresi belirtilmemiş olsa da bu güvenlik ayarının etkin olması karekod ile cihaza erişimde tutarsızlığa sebep oluyormuş. Genelde rj45 üzerinden bağlantı sağlanıyor olsa da belki uzun mesafe ya da kablosuz bağlanmak isteyen birilerinin işine yarar diye paylaşmak istedim.;)

Son düzenleme:
Yukarıda dediğim gibi ben de başta köy başıdır gsm hattı kopuyor diye düşünsem de aynı router'a kablosuz bağlı bağımsız kameram ve akıllı prizime her zaman ulaşabiliyorum. Bu durumda aklıma gelen ya P2P sunucuda ara ara bir iletişim hatası oluyor ya da router'ın rj45 portu/bağlantısı sorunlu. Emin olamadım. Deneyebileceğim başka bir router da elimde yok. Sabit internet çekme imkanım yok.

Bağlantı sorunum uzun süre aksamaya devam etti. Kafasına göre bir bağlanıyor, çıkıp girdiğimde bağlanmıyor. Ya da tek bir kamerayı seçip tam ekran yaptıktan sonra tekrar çift tıklayıp tüm kameralara döndüğümde hiç birinde görüntü olmuyordu. Ethernet portundan (RJ-45) kaynaklı olabileceğini düşünüp, uzun aramalar sonucu bir yerde Ralink RT5370 çip setli bir kablosuz/wireless usb adaptör cihazın dahua cihazlarla uyumlu olduğunu ali'de görünce TR satan birini bulup satın aldım. XVR cihaz wifi adaptörü gördü, ssid'yi seçip şifreyi girerek ve kaydederek xvr cihazı kablosuz olarak modeme bağladım fakat aynı sorun devam etti. Bu arada mobil modemin güvenlik ayarlarını bir ihtimal kapatayım dedim olmadı. Zaten diğer kablosuz kamera ve akıllı prizim aynı modem üzerinden sorunsuz çalışıyordu. Sonunda sorunun XVR cihazından kaynaklı olacağına kanaat getirdim. Ya donanımsal ya da yazılımsal. Kolay olandan başladım. XVR cihazın güvenlik ayarlarını tek tek inceleyip, kara liste ve beyaz liste (İP ve MAC adresi belirterek) ekranındaki bu özelliği kapattığımda sorun çözülmüş oldu. Herhangi bir kısıtlanan İP veya MAC adresi belirtilmemiş olsa da bu güvenlik ayarının etkin olması karekod ile cihaza erişimde tutarsızlığa sebep oluyormuş. Genelde rj45 üzerinden bağlantı sağlanıyor olsa da belki uzun mesafe ya da kablosuz bağlanmak isteyen birilerinin işine yarar diye paylaşmak istedim.;)
"Ya da tek bir kamerayı seçip tam ekran yaptıktan sonra tekrar çift tıklayıp tüm kameralara döndüğümde hiç birinde görüntü olmuyordu"
Bu yazdığınız sorun bende de var cıhazın güvenlik ayarlarına nerden ulaştınız bilgi verebilirmisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı