DNS sıfırlama

thedeuss

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba. Bir videoda gördüm, oyunlarda ping değerlerini düzelten program. Adı DNS Jumper. Oradan en düşük ms'li olanı seçtim ve uygula dedim. İnternet sitelerine girerken falan çok acayip yavaşlama oldu. Nasıl düzeltebilirim? Programı falan sildim ama hiçbir şey olmadı.

Arkadaşlar merhaba. Bir videoda gördüm, oyunlarda ping değerlerini düzelten program. Adı DNS jumper. Oradan en düşük Ms'li olanı seçtim ve uygula dedim. İnternet sitelerine girerken falan çok acayip yavaşlama oldu. Nasıl düzeltebilirim? Programı falan sildim ama hiçbir şey olmadı.

Aga KB ama bu tür programlar corona virüs gibi bir şey ara direk temsilciyi falan.

Aga KB ama bu tür programlar corona virüs gibi bir şey ara direk temsilciyi falan.

Temsilciyi aramadan düzeltemez miyim?

Modemi yeniden başlatın veya sıfırlayın(fabrika ayarlarına getirin) düzelecektir diye düşünüyorum.

Reboot attım bir fark olmadı modemin DNS ayarı hala kendi DNS'inde benim bilgisayarımın DNS'i değişmiş gibi bir olay olabilir mi telefonmda falan sıkıntı yok çünkü bağlantı ayarlarından baktığımda modem DNS'i ile bilgisayarımdan baktığımdaki DNS farklıydı onları aynı yapayim mi?
Telefonumdaki DNS ile bilgisayarımdaki DNS'i yaptım düzelttim. Uygulama modem DNS'ini değiştirmemiş iyi ki. Sadece cihazın DNS'ini değiştiriyormuş sorun düzeldi.
Şimdide videolar çok geç açılıyor.. Kafayı yicem

Son düzenleme:
Fabrika ayalarına sıfırla olmazsa malessef.

Temsilciyi aramadan düzeltemez miyim?

Reboot attım bir fark olmadı modemin DNS ayarı hala kendi DNS'inde benim bilgisayarımın DNS'i değişmiş gibi bir olay olabilir mi telefonmda falan sıkıntı yok çünkü bağlantı ayarlarından baktığımda modem DNS'i ile bilgisayarımdan baktığımdaki DNS farklıydı onları aynı yapayim mi?
Telefonumdaki DNS ile bilgisayarımdaki DNS'i yaptım düzelttim. Uygulama modem DNS'ini değiştirmemiş iyi ki. Sadece cihazın DNS'ini değiştiriyormuş sorun düzeldi.
Şimdide videolar çok geç açılıyor. Kafayı yiyeceğim.

Geri
Yukarı