DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor

varmus

Hectopat
Makaleler
1
Yer
España
Daha fazla  
Meslek
Muhendis
Windows 7 (Prof,home,Ultimate) fark etmeksizin çoğu kişide olan bir hatadır fakat %100 kalıcı ve sağlıklı ne bir açıklama ne de bir bilgi mevcut değil.

Sorun : bilgisayarınız doğru yapılandırılmış görünüyor ancak aygıt veya kaynak (DNS sunucusu) yanıt vermiyor.

Denemeler : Windows 7 (Prof,home,Ultimate) işletim sistemleriyle format atıldı.

Internet servis sağlayici ile irtibata girip eve gelip bağlantıları kontol edip dıştan eve kadar gelen ve router'in sorunlu olup olmadığına bakıldı.

Microsoft resmi sitesinde bulunan çözüm denendi.

Elle (manuel) DNS verilip 8.8.8.8-8.8.4.4 DNS'leri girince sorun çözülmedi.

PC driverlari güncellenip çoğu kaldırılıp yeniden yüklendi. Format sonrası resmi sitelerden driverların son sürümleri yüklenip denendi, nafile.

Sorun açıkça söylemek gerekirse sadece DNS verdikten sonra ortadan kalkıyor fakat kalıcı bir çözüm olmadığı için sorun çıkmasa da interette kesilmeler oluyor.

qz8g3.jpg

qz8h4.jpg

Windows Ağ Tanılama Yayımcı ayrıntıları

Bulunan sorunlar :

Bilgisayarınız doğru yapılandırılmış görünüyor, ancak aygıt veya kaynak (DNS Sunucusu) yanıt vermiyorBilgisayarınız doğru yapılandırılmış görünüyor, ancak aygıt veya kaynak (DNS Sunucusu) yanıt vermiyor Algılandı Algılandı
Ağ yöneticinize veya Internet servis sağlayıcınıza (ISS) başvurun Tamamlandı

Bulunan sorunlar Algılama ayrıntıları

6 Bilgisayarınız doğru yapılandırılmış görünüyor, ancak aygıt veya kaynak (DNS Sunucusu) yanıt vermiyor Algılandı Algılandı

Ağ yöneticinize veya Internet servis sağlayıcınıza (ISS) başvurun Tamamlandı

Windows aygıtla veya kaynakla iletişim kuramıyor (DNS Sunucusu). Erişmeye çalıştığınız bilgisayar veya hizmet geçici olarak kullanılamıyor olabilir.

Algılama ayrıntıları Genişlet

BilgilendiriciTanılama Bilgisi (Ağ Bağdaştırıcısı)
ağ bağdaştırıcısı tanısı hakkında ayrıntılar:

Ağ bağdaştırıcısı Conexión de área local sürücü bilgileri:

Açıklama . . . . . . . . . . : Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet
Üretici . . . . . . . . . : Broadcom
Sağlayıcı . . . . . . . . . . . : Broadcom
Sürüm . . . . . . . . . . . : 14.8.0.5
Inf Dosyası Adı . . . . . . . . . : C:\Windows\INF\oem10.inf
Inf Dosyası Tarihi . . . . . . . . . : lunes, 16 de mayo de 2011 19:12:20
Bölüm Adı . . . . . . . . . : DEV_KEY8.NTamd64.6.1
Donanım Kimliği . . . . . . . . . . : pci\ven_14e4&dev_16b1
Örnek Durumu İşaretleri . . . . . : 0x180200a
Aygıt Yöneticisi Durum Kodu . . : 0
IfType . . . . . . . . . . . . : 6
Fiziksel Medya Türü . . . . . . : 14

Koleksiyon bilgileri
Bilgisayar Adı: PC-PC
Windows Sürümü: 6.1
Mimari: amd64
Saat: 31 Temmuz 2013 Çarşamba 22:44:08

Bu sorunu çok kişi yaşıyor ama dediğim gibi maalesef biri bile çözebilmiş değil. Varsa bu konu hakkında bilgisi, önerisi olan çok kişiye faydası dokunacağından eminim.

PC ozellikleri :

IslemciIntel Core i5 2500K 3,3Ghz OC 4,50Ghz
RamCorsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz
Ana KartAsrock Z77 Extreme6 - 1155
Ekran KartiGigabyte HD 7870 GHz Edition OC
CPU FanArctic Cooling Freezer I30
HDD 1OCZ SSD SATAIII 90 GB
HDD 2 DepoHDD 500 GB Sata 3
PSUAerocool StrikeX 600W+80

Son düzenleyen: Moderatör:
Ethernet NIC NetLink Driver Downloads | Broadcom
Buradan uygun olan driveri indir driverim güncel diyorsun ama değil. Sendeki 14.8 verdiğim 15.6 düzelmezse verdiğim linkin altında dos diagnostic yazılımı var boot edip sorunları araştırabilirsiniz. Xfast lan programı kurulu ise kaldır.

Ethernet NIC NetLink Driver Downloads | Broadcom
Buradan uygun olan driveri indir driverim güncel diyorsun ama değil. Sendeki 14.8 verdiğim 15.6 düzelmezse verdiğim linkin altında dos diagnostic yazılımı var boot edip sorunları araştırabilirsiniz. Xfast lan programı kurulu ise kaldır.

Öncelikle cevap için ve ilgi için teşekkur ederim. Son baktığımda 14.8 fakat şimdi değişmiş.

r3g2f.jpg

Linkin altında dos diagnostic yazılımı var boot edip sorunları araştırabilirsiniz. Bunu deneyeceğim sorunun kaynağını mı bulacak ne yapacak artık bilmiyorum ama deneyeceğim . Xfast lan kurulu değil.

Siz bu hatayı alırken ağ paket durumları ne durumda?
Öncelikle cevap için ve ilgi için teşekkur ederim. Gelen paketler daima daha çok yani dışarıdan PC'ye sorunsuz paket alımı mevcut fakat PC'den çıkan paketlerde kesilme sorunu gözle görülür biçimde çok fazla. Bu dikkatimi çekmişti ve takip dahi ettim.

r3fpj.jpg

Sürücüyü varsa güncelleyin. Bir de kullandığınız modem nedir ve ethernet kablo ile bağlanıyorsunuz dimi modeme?
Şu anda güncel durumda.

Router : Cisco EPC3925 EuroDocsis 3.0 2-PORT Voice Gateway
Evet kablo ile bağlanıyorum. İşin ilginç bir diğer yanı da internet hızımda hiç sorun yok. Testlerde hep aynı sonuçlar yani başarılı.
2877134559.png

- - - Güncellendi - - -

Verdiğim sürücü ve resimde ki sürücü günceldir. İlk olarak aygıt yöneticisinden donanımı kaldırıp sonra verdiğimi yüklersen iyi olur. Xfast lan kurulu değil ise dediklerimi yapıp, düzelme olmadı ise birde yükleyip dene.

Sürücüyü güncelledim sorun yok. Sürücüde Xfast Lan yoktu onu da kurdum ama hata devam ediyor. Pek bir şey değişmedi gözle görülür şekilde.

Cisco DPC/EPC3925 - Cisco Systems
Modemin driverleri vistaya uyumlu, ancak yine de driverden sorun çıkacağını sanmıyorum. Sitede görünenlerden hariç firmware veya güncelleme var ise recep beyin dediği gibi servis sağlayıcınla görüşüp, güncelleme alabilir yardımda alabilirsiniz. Başka modemle deneme yaptınız mı yapmadı iseniz bir deneme yapın.

ISP ile iletişime geçip Firmware güncellemesi isteyin. Modem çok eski ise yeni bir model ile değiştirin.
Router ve Firmware bakimi yapildi internet saglayicisi firmadan gorevli geldi fakat herhangi bir sorun olmadigini soyledi denemeler yapti yanina getirdigi birkac modem ve degisik apartlarla.

Onumde pek fazla secenek yok sanirim bu sorunun net bir cozumu yok oldukca sinir bozucu.

Bir sorum olucak benim pc farketmisiniz toplama ve aldigim sirketteki teknik ekipten tanidigim kisiyede bu durumu bildirmistim 1-2 gun arastirmasindan sonra geri donus yapti ve bana tavsiyesi harici PCI Ethernet karti almam oldu. Kendisinin para icin yapmadigi ortada bu onerinin cunku bizden alma bizde pahali cevrendeki herhangi bir yerden cok ucuza alabilirsin dedi 10-12 Euro bir fiyatla. Siz tavsiye edermisin bunu cunku daha once hic harici Ethernet karti kullanmadim ve ekstra bir faydasi olurmu bana ve internetime bilmiyorum.

Son care Windos 7 lerde cikan bu hatadan kurtulmak adina Windows 8 kurmayi pilanliyorum tabi cok fazla endiselerim var BF3 oyuncusuyum ve Win 8 de BF3 oynan cogu arkadasim cok fazla sorunla karsilasior buda beni tedirgin etmiyor degil.

- - - Güncellendi - - -

Cisco DPC/EPC3925 - Cisco Systems
Modemin driverleri vistaya uyumlu, ancak yine de driverden sorun çıkacağını sanmıyorum. sitede görünenlerden hariç firmware veya güncelleme var ise recep beyin dediği gibi servis sağlayıcınla görüşüp, güncelleme alabilir yardımda alabilirsiniz. Başka modemle deneme yaptınız mı yapmadı iseniz bir deneme yapın.

Dedigim gibi bu sorunla mucadelem yaklasik 1 bucuk aydan falza ve internet saglayici sirketle cok fazla denemeler yaptik okadar cok ki eve gelen teknisiyenin ortalama 45 dk gibi yogun bir kontrolu oldu internet sirketi ile telefondan konusum modeme her turlu testi yapti kablolarin cogunu kesip yeniden yapti sokaga inip distaki kablolari dahi kontrol etti ama nafile.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı