DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET hatası

LuckSoul

Hectopat
Son 3-4 günden beri DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET hatasını alıyorum farklı DNS'ler denedim, DSN ayarını boş bıraktım yok sorun devam ediyor. İnternet üzerinde uygulamadığım çözüm ve yöntem kalmadı sonuç aynı. Farklı tarayıcılarda denedim hepsinde aynı. Modemi sıfırladım, servis sağlayıcısının verdiği kullanıcı bilgilerimi girip tekrar kurulum yaptım kablolu şekilde de sorun aynı kablosuz bağlantıda da aynı...

Modemi sıfırladım fabrika ayarlarına geri yükledim.
PC üzerinden ağ ayarlarını sıfırladım.
Aygıt yöneticisi üzerinden ağ bağdaştırıcıları içinde bir sorun yok sürücü güncelleştirmesinde güncel diyor...
En son PC'ye format attım ve hiçbir şey yüklemedim sadece driverlar yüklü ve güncel hala sorun var.

Çıldırmak üzereyim sorun neden çözülmüyor. İnternete giriyor 5-10 dk. Sonra veya 3-5 saat sonra zamanı belli değil bir anda gidip DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET bu hata geliyor. Modemi yeniden başlatıyorum internet geliyor veya gelmiyor geliyorsa aynı şekilde yukarıda dediğim gibi gidiyor. İlk etapta sorunu bilmediğimden modemdendir dedim 2.000 TL'lik modem evde farklı bir modem daha vardı onu taktım sonuç yine aynı. Ücretli şekilde Comodo kullanıyordum PC'den komple kaldırdım belki o engelliyor dur diye yok, zati format atmıştım en son çözüm diye. 3-4 gün önce hiçbir sorun yokken bu neden bu şekilde oldu.

İnternet üzerinde araştırırken bir yazıda ;

'DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET' hatasının diğer bir nedeni ise iP bilgisini modemdem alamaması olarak görülmektedir. Eğer durumdan bundan kaynaklanıyorsa yapmanız gereken kendiniz İP adresi girmelisiniz. diyor o kadar uğraştım anlatamam kafam durdu artık bunu yapamadım...

Lütfen yardımcı olun.

Aldığım hatalar;
ERR_QUIC_PROTOCOL_ERROR.
DNS_PROBE_STARTED.
DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET.

Genelde; DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET.

İnternet sağlayıcısı Millenicom.

Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-09-06 184117.jpg
    Ek Açıklama 2020-09-06 184117.jpg
    66,2 KB · Görüntüleme: 45
  • 1.png
    1.png
    60 KB · Görüntüleme: 46
  • 2.png
    2.png
    65,2 KB · Görüntüleme: 31
  • 3.png
    3.png
    62,8 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
@Emre C hocamın daha dün güncellediği aşağıdaki yazılımı indirin derim.

Bende Millenicom kullanıyorum. Bazı sitelerde bende bu hatayı alıyorum. VPN ile girebiliyordum sadece sitelere. Arayıp söylemiştim sıkıntı yok demişlerdi bana.

Dosya Ekleri

• sa.png
    sa.png
    9,3 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Bende Millenicom kullanıyorum. Bazı sitelerde bende bu hatayı alıyorum. VPN ile girebiliyordum sadece sitelere. Arayıp söylemiştim sıkıntı yok demişlerdi bana.

Sorun hala devam ediyor mu, yoksa çözüldü mü?
Peki farklı bir İnternet sağlayıcısına geçiş yapsam Millenicom dan sorun çözülür mü ?
Yok mu yardımcı olabilecek biri?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı