DOCSIS modemde LAN kablosu mu koaksiyel kablo mu uzatılmalı?

dkmn

Hectopat
Yer
Cydonia
Başlığı ne kadar kısa özetleyebilirim bilemedim arkadaşlar. O yüzden asıl sorum şu,

Türksat modeme sahibim. Bildiğiniz üzere Türksat modemlerde DSL kablosu yerine TV kablosu kullanılıyor.

Bilgisayarı kablonun çıktığı köşeye kurmuştum. Artık bu düzenden sıkıldım ve bilgisayarı odanın öbür ucuna taşımaya karar verdim. Bunu yapabilmem için de kabloyu uzatmam gerekiyor.

Modeme giden TV kablosunu (RG6/U4) kısa tutup kasaya giden CAT5 kablosunu mu uzun tutmamı tavsiye edersiniz yoksa TV kablosunu uzun tutup kasaya giden CAT5 kablosunu kısa tutmamı mı? Bu iki kablo arasında mesafe/sinyal gücü konusunda fark var mı?

Ethernet kablosunu uzatın.

İki kabloyu da ne kadar kısa tutarsanız direnç o kadar azalır, bu da ping süresinde iyileşme demektir. İkisini de yeteceği boyutta tutun derim.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. İki kabloyu eşit uzunlukta kullanmak hem ekstra masraf, hem de modemi odanın ortasına konumlandırmamı gerektirecek. Ping konusunda kaygım yok açıkçası. Eskisi kadar çok oyunculu oyunlar oynamıyorum. Eğer internet kablosunu uzatmak tek başına yetecekse daha mantıklı.

Geri
Yukarı