Dönem konularını yetiştirmeye çalışmaktan YKS'ye hazırlanamamak

Carven

Hectopat
Daha fazla  
Dönem konularını yetiştiremiyorum. Konu eksiğim var ve bu dönemi saymazsak 1 sene sonra YKS'ye gireceğim. Bu dönemin sınavları biter bitmez direkt TYT konularını bitirmeyi planlıyorum bu yaz boyunca. Sizce düzenli bir program ile bu yaz TYT bitirebilir miyim? Bunları yaparken hayatımı kısmak istemiyorum. Sınav zamanım yaklaştığından ailemin yazın çalış diyeceğini sanmıyorum, bu yüzden biriktirdiğim bir miktar para ile kendime TYT sınavına hazırlanabilmek için kitaplar almayı planlıyorum. Sizce yetişir mi? Nasıl kendime göre program yapabilirim? Ve o programa nasıl kendimi alıştırabilirim? Önerilerinizi bekliyorum.
Yaz tatilinden sonra da AYT'ye hazırlanırım diye düşünüyorum. Ne kadar hazırlanabilirsem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdan sonra sene boyu AYT çalışmak mantıksız. Geçen sene kardeşimi çalıştırdım son 3-4 ay AYT çalışıp kazandı. AYT'de konu daha az bir de TYT neti yükseltmek daha zor.

Bu yaz TYT bitirmen senin için iyi olur. 12. sınıfta da AYT konularının çoğunu da öğreneceğin için 12. sınıfta AYT ağırlıklı çalışman daha mantıklı olur. Ama TYT'ye de çalışman lazım bir yandan. Planını kendin yapıp ona göre ayarlarsın. Bence bu yaz sen TYT'yi bitir. 12. sınıfta da dediğim gibi bir yandan konuları öğrenerek bir yandan da TYT'yi götürerek işi halledersin. Bir program yap ve ona sadık kal kesinlikle. Yoksa olmaz. Ayrıca 1 yaz TYT'yi bitirmek için fazlasıyla yeterli. TYT+11. Sınıf konularını bu yaz bitirebilirsin. Kafanda programı kur. AYT'yi de hafife alma. Kimine göre AYT daha zordur, kimine göre TYT. TYT'ye çalışacağın kadar AYT'ye çalışacaksın büyük ihtimalle. Dengeli olması lazım.

Toparlayarak yazarsam, bu yaz TYT+11. Sınıf konularını bitirebilirsin. Zaman fazlasıyla yeter. Bir program yap ve ona sadık kal. TYT'yi de AYT'yi de hafife alma. Dengeli çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı