Dönüştürücü kullanılan monitörde görüntü bozuklukları

HeyBeauu

Hectopat
Merhaba, yeni bir sistem topladım bugün. İlk defa kullanıyorum. Sistemim i3 10100F, RX 550.

Yalnız monitörüm VGA ve HDMI to VGA dönüştürücü ile kullanıyorum. Bu görüntü bozulması bu yüzden midir? Yoksa başka bir nedeni mi vardır? Teşekkürler şimdiden.

Örnek fotoğraf;

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    13 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yeni bir sistem topladım bugün. İlk defa kullanıyorum. Sistemim i3 10100F, RX 550.

Yalnız monitörüm VGA ve HDMI to VGA dönüştürücü ile kullanıyorum. Bu görüntü bozulması bu yüzden midir? Yoksa başka bir nedeni mi vardır? Teşekkürler şimdiden.

Örnek fotoğraf;

Sanmıyorum bu zamana kadar çok dönüştürücü kullandım ama hiçbirinde bir sorun yaşamadım ekran kartı ile alakalı olabilir.

Yalnız monitörüm VGA ve HDMI to VGA dönüştürücü ile kullanıyorum. Bu görüntü bozulması bu yüzden midir? Yoksa başka bir nedeni mi vardır? Teşekkürler
Bence dönüştürücü sorunludur. Bende yeni pc almıştım yakın zamanda değişik sorunlar oluyodu ekran kartinin driverlerini allak bullak ettim sonunda bi tekme attim dönüştürücüye çözüldü sorun. Yani demem o ki bence dönüştürücü bozuktur.

Dönüştürücü kullanmayacağınız bir ekrana takıp denerseniz anlaşılır.
Ben de dönüştürücü kaynaklı sorun yaşamıştım bayağı.

Sıfır aldığım bir üründe böyle bir şey yaşanma ihtimali var mı ki hocam? Emin olmak için ne yapmam gerekiyor.

Kartını bir bilgisayarcıda test et. HDMI monitöre bağlasın sorun yoksa, dönüştürücündendir. Ben dönüştürücü kullanıyorum ve önerim ucuz olanlardan almamandır.

Geri
Yukarı