Dövme hakkındaki düşünceleriniz neler?

Dövme hakkındaki düşünceleriniz neler?

• Oy verenlerin toplamı
    140
  • Anket kapandı .
Kim geldi, hayırdır? :)

Polis veya Asker olma gibi bir hedefiniz yoksa yaptırmamak için nedenininiz yok. Bu ülkede ne yazık ki insanlar dövmeli veya façalı birisini gördüğü zaman suça yatkın kişi olarak görüyor. Bence kimsenin dövmesi veya küpesi kimseyi ilgilendirmez + bu yüzden ön yargı oluşturmak takıntıdır.

@494722 Kur'an bütünsel anlaşılması gereken bir kitaptır. Kimine uyup, kimini reddettiğiniz vakit; oluşacak olan, sizin ya da insanın eseridir.

Bahsettiğiniz konular içinde en bariz olarak "cariye" ya da "köle" diye bir tabir Kur'an da yoktur. "Ma meleket eymanuhum" üzerine biraz araştırma yapınız. Gücünüzün yettikleri ya da elinizin altındakiler veya sahip olduklarınız manaları muhtemel ve anlamı cariye veya köleden çok daha geniş bir kelime grubudur.

@494722 Kur'an bütünsel anlaşılması gereken bir kitaptır. Kimine uyup, kimini reddettiğiniz vakit; oluşacak olan, sizin ya da insanın eseridir.

Bahsettiğiniz konular içinde en bariz olarak "cariye" ya da "köle" diye bir tabir Kur'an da yoktur. "Ma meleket eymanuhum" üzerine biraz araştırma yapınız.
Hocam bu arapça kıvraklığı kurtarmaz sizi ne de dini şunu kutsal bir dilmiş gibi göstermeye çalışmayın artık. Nisa 25. ayetin çirkinliği okuyan herkes için aynı zaten merak etme cariyelik ve kölelik islamın onaylayıp sevdiği şeyler.

@494722 Nisa 25'de de geçiyor o ifade ettiğim grup. Kutsal bir dilmiş gibi göstermiyorum, dili anlamaktan ya da dil ile düşünmekten bahsediyorum. Herhangi bir kitap için, anlama bakımında çeviri önemseniyor; lakin iş Kur'an'a geldiğinde kıvraklık olarak nitelendirilebiliyor.

Son düzenleme:
Unutmamam gereken bazı konuları dövme yaptırmak istiyorum fakat "o" anlamı ifade edecek sembol üretmem gerek, uğraştırıcı bir iş fakat yaptıracağım bir ara.

Kim geldi, hayırdır? :)

Polis veya Asker olma gibi bir hedefiniz yoksa yaptırmamak için nedenininiz yok. Bu ülkede ne yazık ki insanlar dövmeli veya façalı birisini gördüğü zaman suça yatkın kişi olarak görüyor. Bence kimsenin dövmesi veya küpesi kimseyi ilgilendirmez + bu yüzden ön yargı oluşturmak takıntıdır.
Her şeye dini karıştıranlar geldi hocam.

Her şeyi geçtim kuranda içkinin haram olduğu dahi doğrudan belirtilmemiştir.

Bakara 219 da gayet belirtilmiştir.

Var, bir zahmet Kur'an'ı okuyun. Bu, kulaktan dolma çıkışlardan uzak olmak lazım.

Bahsettiğim şey nasıl kılındığı. Yazıyor mu ilk başta tekbir getireceksiniz, sonra şunları okuyacaksınız, yazmıyor. Demek ki biz bu bilgileri hasilerden ve diğer kaynaklardan edinmişiz.

Bence güzel bir şey. Yakın zamanda yaptırmak istiyorum fakat bu pandemi vs derken erteledikçe ertleniyor. Ömür boyu taşımak falan diyerek bence fazla anlam yükleniyor. Zaten vücudunuzun belli kısımlarını hiç görmüyorsunuz. Ellerinizin üstüne yaptırmadığınız sürece belli bir zaman sonra unutulur gibime geliyor.

Çok iyi, özellikle deriniz inceyse, teniniz fazla beyazsa çok yakışır. Kemikli ve beyaz ellerin üstüne çok iyi gidiyor.

Geri
Yukarı