Dövme yaparak para kazanma

m1cope

Kilopat
Oturduğum yer yaklaşık 200.000-300.000 nüfuslu bir yer. Merkezde ise sadece 180.000 kişi yaşıyor. Bir Iraklı gördüm bugun ve bana günlük dövmecilikle 500-1000 TL arasında kazandığını söyledi. Doğru mu acaba? Bu işte bir dükkan açmak mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oturduğum yer yaklaşık 200.000-300.000 nüfuslu bir yer. Merkezde ise sadece 180.000 kişi yaşıyor. Bir Iraklı gördüm bugun ve bana günlük dövmecilikle 500-1000 TL arasında kazandığını söyledi. Doğru mu acaba? Bu işte bir dükkan açmak mantıklı mı?
Dövmeci yakın bir arkadaşa sahip olarak ve işin içinde çok bulunduğum için sana tavsiyem eğer durumun iyise iş yapmadan belki 1 sene dayanacak gücün varsa açabilirsin. Çünkü bu iş güven işidir hayatı boyunca kalacak izler işliyorsunuz insanlara ve herkes hemen gelip sana kendini teslim etmez.
Önce tanınman sonra güven kazanman lazım. Belli bir kitleni oluşturduktan sonra 500-1000 den çok daha fazla bile kazanabilirsin .

Dövmecilik herkesin yapabileceği bir iş değildir, benim tanıdığım dövmeciler makine ressamı yada sanat okulu mezunu ayrıca yetenekli kişiler. Bu işler o kadar kolay olsaydı herkes dövmeci olurdu :)

Son düzenleyen: Moderatör:
herkes el becerisi demiş ama yaptığı dövmeler inanın çok çirkindi :D bazılarının ne olduğu bile belli değildi
Bence anlamadığın konu o bilmediğin şeyler var :) onlarda sana ne olduğu belirsiz şeyler olarak geliyor öğrendiğin zaman oha anlamı buymuş diyeceğin dövmeler var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı