Dövme yaptırmanın sağlığa zararı ne kadardır?

Hocam diyelim ki temiz yerde yapıldı fakat alerjiye sebep olduysa ne yapacağım ben?
Herkesin bünyesi ve alerjisi olduğu şeyler farklı. Vücudunuzun ne tepki vereceğini bilemezsiniz. Alerji oluşursa nasıl olacağı konusunda bir şey söyleyemez kimse. Belki bölgesel olarak ağzı, kızarıklık olabilir veya ölüme kadar götürecek rahatsızlıklara da sebep olabilir.

Hocam diyelim ki temiz yerde yapıldı fakat alerjiye sebep olduysa ne yapacağım ben?

Bunu duyduğuma sevindim. :)
İyi bir yere yaptırdığın zaman zaten sana herhangi bir cilt problemin falan varmı diye soruyorlar, bildiğin bir alerjin veya hassas bir, cildin yok ise bir problem olacağını düşünmüyorum, gidip bir yaranın üstüne falanda göz göre göre yapan ve yaptıran varsa sıkıntı onlardadır zaten.

Başta cilt kanseri olmak üzere bazı zararları görülebiliyor. Abartmadan küçük dövme yaptırılabilir. Yaşlanınca deri sarkınca da o dövmenin kalacağını unutmamak gerekiyor.
Hocam dövmem küçük ya sıkıntı yok.

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    22,4 KB · Görüntüleme: 20
Bende yaptırdım kişiye özel iğne ile yapıyorlar hem de basit bir yerde yaptırmıştım.

Böyle çok profesyonel tüm vücudunu dolduracak kadar büyük filan ise zaten profesyonel bir yerde yaptırman lazım.

Herkesin bünyesi ve alerjisi olduğu şeyler farklı. Vücudunuzun ne tepki vereceğini bilemezsiniz. Alerji oluşursa nasıl olacağı konusunda bir şey söyleyemez kimse. Belki bölgesel olarak ağzı, kızarıklık olabilir veya ölüme kadar götürecek rahatsızlıklara da sebep olabilir.
Hocam korktum şimdi. :D
Paylaştığım fotoğraftakinin aynısını yaptıracağım bu arada. Bir sıkıntı çıkartmaz umarım küçük zaten.
Yaptırmak istediğim dövmenin görselini konuya ekledim arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    22,4 KB · Görüntüleme: 34
Hocam korktum şimdi. :D
Paylaştığım fotoğraftakinin aynısını yaptıracağım bu arada. Bir sıkıntı çıkartmaz umarım küçük zaten.
Yaptırmak istediğim dövmenin görselini konuya ekledim arkadaşlar.
Sanırım temiz bir yerde yapılırsa ve çok çok büyük bir dövme değilse ciddi bir sorun ile karşılaşmazsınız. Sonuçta yüzbinlerce insanın yaptığı bir şey. Ciddi bir yan etkisi olsaydı bilinirdi diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı