Dövüş sanatlarında kendime çok fazla güveniyorum

Hayatımda kavga etmedim, edenlerin hallerini gördüğümde ne kadar akıllıca davrandığımı görüyorum. En fazla bana saldıran birinin boynunu kolumun altına alıp sakinleşene kadar birkaç dakika kilitlemişliğim var, kavgadan sayılıyor mu bilmem. Sonrasında 2 hafta kolumu kullanamadım ağrıdan. :D

Çok fazla uçma, biri çıkarır bıçağı takar ne ara soktuğunu anlamazsın sana yazık olur. Bazı kişilerin gerçekten kaybedecek bir şeyi olmuyor, özellikle tanımadığın biriyle kavga etmekten ne olursa olsun kaçınmaya çalışmakta fayda var.

Ayrıca bana saldıranı da burada kötü şekilde anayım bari. Neymiş hoşlandığı kızla çıkıyormuşum, bana ne? Madem hoşlanıyordun 2 yıldır söyleseydin korkak. :D

""" Eğitimsiz adam tek yumruk atsın kaç kilo olursa olsun isterse 100 150 kilo olsun 30 40 kilo çocuk o adamı yere serer. """"

Yok böyle bir şey. Sıklette önemli.

Ayrıca ben 40 yaşındayım, 1.78 boy ~80 kiloyum. 16 yaşında birinin beni indirmesi mümkün değil. 18-19 olsa olabilir ama 16 daha çocuk. Öte yandan bundan sonra benim "kavga edebilme" zamanlarımın son demleri oluyor. :(

Yaşla beraber değişebiliyor bende tam bilmiyorum ama duyduğuma göre galiba dövüşü tam bilmese bile kas kütlesi olarak daha güçlü oluyor yaşından dolayı. Ancak şöyle oluyor yani 13 14 yaşında da 19 20 yaşında bir gencin vücuduna sahip olabiliyor kimisi hem güç olarak hem de iri oluyor. Ama dediğiniz gibi benim yaşımdaki çoğu çocuk vücudu küçük oluyor maalesef. Kötü bir durum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşla beraber değişebiliyor bende tam bilmiyorum ama duyduğuma göre galiba dövüşü tam bilmese bile kas kütlesi olarak daha güçlü oluyor yaşından dolayı. Ancak şöyle oluyor yani 13 14 yaşında da 19 20 yaşında bir gencin vücuduna sahip olabiliyor kimisi hem güç olarak hem de iri oluyor. Ama dediğiniz gibi benim yaşımdaki çoğu çocuk vücudu küçük oluyor maalesef. Kötü bir durum.

O dediklerine "ergen irisi" deniyor evet :)

Bu arkadaşa ulaşmanı tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• 28E24F2F-FFEE-4F67-A78D-8B5931A45BBE.jpeg
    28E24F2F-FFEE-4F67-A78D-8B5931A45BBE.jpeg
    42,8 KB · Görüntüleme: 47
Dost dostum sen silah olmuşsun.
Bende 192 90 kiloyum ve benden iyilerini gün içinde rahat görebiliyorum ve onlarda az çok gücünü kullanmayı biliyor rahat ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı