Doğada kalmak için tavsiyeler

efemint

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Evet gençler. 3-4 arkadaş plan yaptık, ormanda birkaç gün kalmayı düşünüyoruz.
(Ankara'dakilere orman denir mi orası ayrı)
Önceden böyle bir şey yapmış, planlamış olanların fikrini alabilir miyim?
Çadırsız gideceğiz, sadece belli ekipmanlar olacak her şeyi kendimiz yapacağız, ekipman öneriniz olursa sevinirim.

Amacımız doğa da vakit geçirmek ve bu sıradan rutin hayatımıza farklılık katmak.

Aklımızda - fener, ip, bıçak, balta, pusula, çakmak gibi şeyler var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çadırsız nasıl kalacaksınız? İyi bir çadır ve iyi bir uyku tulumu olmalı kesinlikle. Yoksa donarsınız. Bu işin şakası yok. Yağışı bile hesaba katmamışsınız.

Tam da geçen sene bu zamanlarda, aynı şekilde Ankara'da kamp yapmıştım. Kar yağmıştı bulunduğumuz bölgeye biraz. Böyle bir şey çılgınlık olur.

Yabani hayvanlara karşı ne yapmayı düşünüyorsunuz? Nöbet tutmalısınız.

Bana kalırsa çok hazırlıksızsınız. Hevesinizi kırmak istemem, çok güzel bir şey, ben de biliyorum ama hazırlıksız olmaz bu iş. Şakaya gelecek bir şey değil.

Çadırsız nasıl kalacaksınız?

Onu kendimiz yapacağız, hava şartları pek önemli değil alışkınız, çok fazla dışarda kaldık ama tabii onu da dikkate alarak gidicez.

Yabani hayvanlara karşı ne yapmayı düşünüyorsunuz.

Yabani hayvanın daha az oldugu bir bölgeye gitmeyi düşünüyoruz, olsa da yanımızda ekipman olacak pek sorun çıkartmazlar diye düşünüyorum.

Gece böcekler her tarafınızı yer.

Aynen bizde öyle düşündükde kış mevsimi sonuçda sinek, böcek bizimle ugrasmaz herhalde. İlaç alacağız yanımıza.
Çöplerinizi ardınızda bırakmayın yeter.

Olur mu usta ben baya doğa sever bir insanım bırakmayız.

Geri
Yukarı