Doğal gaz mı klima mı?

Hamoo

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben Bursa'da yaşıyorum ve malumdur ki doğal gaz fiyatları aldı başını gitti evim dublex tek katını kullanıyorum. Bir kat yaklaşık 180 190 M.2 doğalgazı uyku vaktinde salon için kapatıyoruz onun harici 24 saat 4 petek (2 büyük 2 küçük yanmakta) tahminim 1200 lira civarı bir fatura gelecek sizce klima yakmak daha mı kârlı klima kullanmayı önerir misiniz?(kombi 51 de yanmakta evde yalıtım bulunmuyor ev 2 cephe açık ve tepede sık lodos alan bir yerde alt katımızdakiler tek odada kalmakta öneriniz ne olacaktır(klimam 12K BTU airfel)

Son düzenleyen: Moderatör:
Klima 24 saat mi çalışacak? Eğer öyleyse klimanın 1000w tükettiğini farz edelim ayda 720kWh bu da 1780 lira eder sadece klimanın faturası.

İnternette birim fiyatı gece tarifesinde %62 daha ucuz yazıyor. 22 ile sabah 6 arası geçerliymiş. Hesabıma göre 8 saat çalışırsa ayda 240kWh saat harcar o halde 240x2.06x0.32=187 lira yapar. Kesin yanlış hesapladım çok ucuz geldi fiyat.🤣

Şimdi biraz düşündüm de bu gece tarifesi olayına biraz şüpheliyim çünkü mining yapıyorum ve yazan rakama göre elektrik faturası çok daha az gelmesi lazımdı.🤔

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı