Diş nasıl doğru fırçalanır?

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Selamünaleyküm, iyi geceler sevgili hocalarım, birçoğumuz diş fırçalarken bazı yanlışlar yapıyor ve bu yanlışlar dişlerimize ve diş etine zarar verebilir. Doğru diş nasıl fırçalanır maddeler halinde yazdım. Keyfili okumalar 🙂

1. Diş macununu bol kullanmayın, nohut tanesi büyüklüğünde olması yeterlidir.

2. Fırça uclarını diş etine değecek biçimde tutmalısınız.

3. Dişlerinizi fazla baskı uygulamadan nazikçe dairesel, oval hareketlerle fırçalayın.

4. Dişlerinizin üst kısmını fırcanızı ileri geri haraket ettirerek fırçalayabilirsiniz.

5. Dil yüzeyini temizleyin, ağıza oluşabilecek ağız kokusunun önüne geçerek sizi kurtarır.

6. Fırçaladıktan sonra ağzınızı uzun süre su ile çalkalamayın, diş macunun etkisini azaltır ve bir işe yaramaz.

Kaynak: https://www.okandis.com/dogru-dis-fircalama-teknigi-nasil-olmalidir

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamünaleyküm, iyi geceler sevgili hocalarım, birçoğumuz diş fırçalarken bazı yanlışlar yapıyor ve bu yanlışlar dişlerimize ve diş etine zarar verebilir. Doğru diş nasıl fırçalanır maddeler halinde yazdım. Keyfili okumalar 🙂

1. Diş macununu bol kullanmayın, nohut tanesi büyüklüğünde olması yeterlidir.

3. Dişlerinizi fazla baskı uygulamadan nazikçe dairesel, oval hareketlerle fırçalayın.

4. Dişlerinizin üst kısmını fırcanızı ileri geri haraket ettirerek fırçalayabilirsiniz.

5. Dil yüzeyini temizleyin, ağıza oluşabilecek ağız kokusunun önüne geçerek sizi kurtarır.

6. Fırçaladıktan sonra ağzınızı uzun süre su ile çalkalamayın, diş macunun etkisini azaltır ve bir işe yaramaz.

Kaynak: https://www.okandis.com/dogru-dis-fircalama-teknigi-nasil-olmalidir

Bize bunu 2. sınıfta öğretmişlerdi. 😀

Selamünaleyküm iyi geceler sevgili hocalarım, birçoğumuz diş fırçalarken bazı yanlışlar yapıyor ve bu yanlışlar dişlerimize ve diş etine zarar verebilir. Doğru diş nasıl fırçalanır maddeler halinde yazdım. Keyfili okumalar🙂

1..Diş macununu bol kullanmayın nohut tanesi büyüklüğünde olması yeterlidir.

3.Dişlerinizi fazla baskı uygulamadan nazikçe dairesel, oval hareketlerle fırçalayın.

4.Dişlerinizin üst kısmını fırcanızı ileri geri hareket ettirerek fırçalayabilirsiniz.

5.Dil yüzeyini temizleyin, ağıza oluşabilecek ağız kokusunun önüne geçerek sizi kurtarır.

6.Fırçaladıktan sonra ağzınızı uzun süre su ile çalkalamayın, diş macunun etkisini azaltır ve bir işe yaramaz.

Kaynak:https://www.okandis.com/dogru-dis-fircalama-teknigi-nasil-olmalidir

Tüm bunları yapmak yerine şarjlı fırça alarak Oral-B'ye destek olabilirsiniz.

Son maddeyi pek anlayamadım. Açıklayabilir misiniz?

Sevgili hocam hani dişini fırçaladıktan sonra tükürüyorsun macunu, ondan sonra abdest alır gibi ağzının içine su doldurup çalkalayıp sonra geri tükürüyorsun. İşte bu dediğimi fazla abartma yoksa diş macunu etkisini kaybediyor.

Sevgili hocam hani dişini fırçaladıktan sonra tükürüyorsun macunu, ondan sonra abdest alır gibi ağzının içine su doldurup çalkalayıp sonra geri tükürüyorsun. İşte bu dediğimi fazla abartma yoksa diş macunu etkisini kaybediyor.
Bakın işte bunu bilmiyordum. Çok sağ olun hocam bilgilendirdiğiniz için :)

Geri
Yukarı