Doğru fiber başvurusu nasıl yapılır?

firatbtw

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, yeni bir eve taşındık ve ev site içerisinde. İnternet altyapısı hem VDSL hem de ADSL port var fakat VDSL portların tamamı dolmuş ve sadece ADSL portlar kalmış. Onlarda 16Mbps'ye kadar hız verebiliyorlar. Oturduğum site içerisindeki bir binada yani yan apartmanımda fiber var fakat diğer tüm site içerisindeki sitelerde VDSL/ADSL var ve onlarda maksimum 60-16 Mbps'ye kadar hız verebiliyorlar. Ben de fiber için başvuruya gittim ama olumlu sonuç alamayabilirsiniz vs. dediler. Doğru ve net şekilde gelip taktırabilmeleri için ne yapmam gerekir? Başvuru sürecini hızlandırma yolu var mıdır? Başvuru takibini nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
O işe yaramıyor hocam türktelekom saha ekipleri direkt tüm mahalleden topladılar 1 yıl kadar önce ama hala sonuç yok.
Tuhaf olan da bu burada bir apartmandan bir kişi başvurmuş ve fiber bağlamışlar ve site içerisindeyiz genel olarak hepsine bağlasalar tamam. Ya tanıdık birileri var bir şekilde bağlattılar ya da başka türlü şey düşünemiyorum :D
Yapılabilecek en mantıklı ve tek seçenek bu ama. Ek olarak bunların izinleri ve planları tarzı şeyleri var o yüzden sizin mahalleye bir türlü gelmemiş olabilir.
Ben tüm site adına genel olarak bilgileri verdim şu kadar apartman şu kadar oturan var diye ama bilemedim. Telefondan müşteri hizmetleri o bölgede fiber çalışması var gelme olasılığı var diyor ama buradaki genel merkez de onlar bilmez sallamışlar diyor. Buradaki bazı dairelerde hiç internet bağlantısı bile yok ben yine ADSL ile yırtmışım.

Tuhaf olan da bu burada bir apartmandan bir kişi başvurmuş ve fiber bağlamışlar ve site içerisindeyiz genel olarak hepsine bağlasalar tamam. Ya tanıdık birileri var bir şekilde bağlattılar ya da başka türlü şey düşünemiyorum :D

Ben tüm site adına genel olarak bilgileri verdim şu kadar apartman şu kadar oturan var diye ama bilemedim. Telefondan müşteri hizmetleri o bölgede fiber çalışması var gelme olasılığı var diyor ama buradaki genel merkez de onlar bilmez sallamışlar diyor. Buradaki bazı dairelerde hiç internet bağlantısı bile yok ben yine ADSL ile yırtmışım.

Yeni yapılan binalarda yeterli port koymamak nedir anlamıyorum zaten. Bizim için uçuk sayılar yurt dışı için standart ve internet sorun olmaktan çıkmış biz hala port sorunları ile uğraşıyoruz.

Edit: Türk Telekom'a fiber altyapı servisine gittim ve merkezden yaptığım başvurunun gelmediğini yakın zamanda sizin bölgenizden fiber başvurusu gelmediğini söyledi. Bizim bina yapılalı 9 sene olmuş ve fiberi müteahhitlere yaptırdıklarını Telekom'un karışmadığını söyledi. Neyse burayı yapan müteahhit siteye fiber çektirmiş hatta kabloları site içerisine dağıtmışlar öylece bırakmışlar hatta site ilk yapıldığında fiber kutularını getirmişler ve sonra bu kutuları söküp gitmişler fakat kabloları ve altyapıya dokunmamışlar. Site içerisinde kablolar vs. gözüküyor. Sitede yaklaşık bina yapıldığından beri 10 kişi fiber başvurusunda bulunmuş ve hiçbir şekilde ilgilenmemişler. Buraya daha yeni asfalt dökülmüş site içerisinde fiber servisinde çalışan birinin tanıdığı var o da şöyle söyledi eğer hiç altyapı yapılmadıysa yani fiber kablolar çekilmediyse ve asfalt yeni döküldüyse hiçbir şekilde tekrar kazıp fiber getirttirmezler dedi ve hiç altyapı olmayan yerlere ise direkt fiber götürdüklerini söyledi. Neyse ben tekrardan fiber servisine başvurumu yaptım ve bana tekrardan 30 ila 45 gün gibi bir süre verdiler. Tuhaf olan şu servisteki yardımcı olan arkadaş proje tamamlanamayabilir dedi. Altyapıyı getirmişler kabloları çekmişler ama bizim proje onaylanmayabilirmiş neyse bu süre kapsamında tekrardan proje yapılıp keşif ekibinin gelip oradaki kablolara ve duruma bakacağını ona göre projenin onaylanıp onaylanmayacağına karar verip öyle işlemlere başlayacağını söylediler. Binaların iç tesisatını sordu ve ben de kötü dedim fakat onlara bile karışmadıklarını her şeyi bizim yapmamızı söylediler. Ben projenin onaylanmamasına karşı şunu sundum sitede 40 kişi yaşıyor ve neredeyse 35'i iyi internet istiyor hatta bir apartmanda ADSL altyapısı bile yok arkadaş açtı baktı apartmanda hiç internet kullanan yok dedi. Neyse 35 kişiden imza toplayıp başvursak diye sordum ilk başta sizin başvurunuzu değerlendirelim daha sonra öylede deneyebiliriz dediler. Şimdilik bu kadar umarım kötü internetle boğuşan arkadaşlar da bu tür sorunlar yaşamadan kendilerine fiber altyapı çektirtebilirler ve bu tarz sorunlar yaşamazlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı