Doğu Ekspresi Nasıl?

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar internette birkaç yerde denk geldim, biraz araştırdım. Bu tren hakkında çok olumlu yorumlar var, hayatınızda bir kere denemelisiniz gibisinden. Şimdi Erzurum'da yaşıyorum, tren Kars'tan kalkıyor bir sonraki durak Erzurum. Erzurum'da binip Ankara'ya kadar gitmeyi düşünüyorum. Bir de vagon tipleri var, yataklı veya örtülü kuşetli şeklinde bir de normal 2+1 otobüs gibi olan var ama onu almanın bir mantığı yok.

Şimdi yataklı alırsam kız arkadaşımı da götürmem lazım, örtülü alırsam 4 kişilik olduğu için diğer 3 yabancı kişiyle seyahat etmekten zevk alacağımı düşünmüyorum veya 3 arkadaş ayarlayıp 4 kişi de gitmek mantıklı olur. Bunu kışın yapmayı planlıyorum. Daha önceden bunu hiç deneyimleyen oldu mu? Tavsiyeleriniz nedir? Bir de Ankara'da indikten sonra şehri gezip (sabah 5'den geceye kadar) aynı gün otobüsle veya ayarlayabilirsem yine trenle dönmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı