Doğum sırasında anneye neden zarar gelir?

SabriKeser

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Anne neden doğum sırasında ölür ya da zarar görür? Birkaç düşünce var aslında aklımda. Annenin rahim ve vajina bölgesi yeterince geniş değildir ya da yanlış bilmiyorsam bir sıvı üretirmiş vücut. O sayede kayganlaştırırmış. Onun eksikliği olabilir. Kan kaybının yüksek olması olabilir. Vajina duvarına (ismini bilmiyorum tam) zarar gelebilir. Aklıma gelenler bunlar. Bu konuda bilgisi olan birisi aydınlatabilir mi beni?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anne neden doğum sırasında ölür ya da zarar görür? Birkaç düşünce var aslında aklımda. Annenin rahim ve vajina bölgesi yeterince geniş değildir ya da yanlış bilmiyorsam bir sıvı üretirmiş vücut. O sayede kayganlaştırırmış. Onun eksikliği olabilir. Kan kaybının yüksek olması olabilir. Vajina duvarına (ismini bilmiyorum tam) zarar gelebilir. Aklıma gelenler bunlar. Bu konuda bilgisi olan birisi aydınlatabilir mi beni?

Evrim ağacı adlı kanalda buna benzer bir video vardı sanırım orada neden zararlı olduğu söylenmişti.

Açıklamada anne ölümlerinin nedenleri ise şöyle sıralandı: "Kanama, gebeliğe bağlı yüksek tansiyon, damar içi pıhtı oluşumu ve bu pıhtının hayati organ damarlarını tıkaması, enfeksiyonlar ve sağlıksız koşullarda yaptırılan düşükler ilk sırada gelir.

Geri
Yukarı