Doktorluk vs yazılım mühendisliği

Hocam bu ülkede doktor olmak pişmanlıktır gerçekten. Yani hayatı siz değil aileniz yaşıyor. Ben olsam Yazılım Mühendisliğini seçerdim.

Yazılım mühendisliği.

Ne kadar doktor tanıdığım varsa bin pişman. Yurt dışına gideceksen değişebilir.

Neden pişmanlar yeterli para alamadıkları için Türkiye'de yazılım mühendisliğide Türkiye'de yapılmaz.Türkiyede yapacaksan garanti doktor yurt dışı değişebilir.

İkisinin çalışma şekli farklı. Doktor sürekli insanlarla muhatap olur. Yazılım mühendisi sürekli bilgisayar başında çalışır herhalde. Bu açıdan da düşünebilirsin hangisi sana uyarsa.

Her ne kadar ülke gerçekleri olsa da burada aslolan sizin istekleriniz. İki mesleğin de kendince iyi ve kötü yanları var. Doktorsanız işiniz garanti ama aldığınız para, verdiğiniz emeğe göre az hissettirecek. Mühendis olursanız kendinizi pazarlamanız, kendi reklamınızı yapmanız gerekecek; işten çıkarılma ihtimaliniz her zaman olacak.

Bu durumda genel tavsiye; seçeceğiniz mesleğin kötü yanlarını öğrendiğinizde hâlâ yapmak istiyorsanız, gelecekte de mutlu olursunuz yönünde...

Neden pişmanlar yeterli para alamadıkları için Türkiye'de yazılım mühendisliğide Türkiye'de yapılmaz. Türkiye'de yapacaksan garanti doktor yurt dışı değişebilir.

İngiltere'ye gitmeyi düşünüyorum

Neden pişmanlar yeterli para alamadıkları için Türkiye'de yazılım mühendisliğide Türkiye'de yapılmaz. Türkiye'de yapacaksan garanti doktor yurt dışı değişebilir.

İngiltere'ye gitmeyi düşünüyorum

Yazılım mühendisliği.

Ne kadar doktor tanıdığım varsa bin pişman. Yurt dışına gideceksen değişebilir.

Yurt dışına gideceğim hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı