Doktorun saçmaliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MusaBayrak25

Decapat
Ben 15 yasindayim iştahsızlık hemen doyma kati seyleri yutma bazen kusma ve kilo kaybindan hastaneye gittim. Hekimlerden sanki devletin degil de ozel hastaneye gidip para vermedim. Öyle kötu bir muammele gördüm. Ya madem hastalıği anlayamadin e beni ne diye goz doktoruna kibas muayenesine yönlendirirsin sanki göz sorunum var. Evdekilere anlatsan ayri dert zaten doktorun bildigini yapiyorlar.

Yanlış Bilgilendirme
Sana tavsiyem önce sipraktin alerji şurubu alıp akşamları bir ölçek içmek işe yarayacaktır. Bir diğer tavsiyem kontil şurup alıp ailecek içmek ve aynı işlemi 2 hafta sonra tekrarlamak.
Sana tavsiyem önce sipraktin alerji şurubu alıp akşamları bir ölçek içmek işe yarayacaktır. Bir diğer tavsiyem kontil şurup alıp ailecek içmek ve aynı işlemi 2 hafta sonra tekrarlamak.
Ayrıca kan tahlili yaptır nelerin eksik ona göre ilaç yazdırabilirsin kansızlık olma ihtimali olabilir.

Ben 15 yasindayim iştahsızlık hemen doyma kati seyleri yutma bazen kusma ve kilo kaybindan hastaneye gittim. Hekimlerden sanki devletin degil de ozel hastaneye gidip para vermedim. Öyle kötu bir muammele gördüm. Ya madem hastalıği anlayamadin e beni ne diye goz doktoruna kibas muayenesine yönlendirirsin sanki göz sorunum var. Evdekilere anlatsan ayri dert zaten doktorun bildigini yapiyorlar.
Böyle durumlarda en az 2 farklı doktoru tercih edin bende yaklaşık 4 aydır öksürüyorum bakmadan alerjik diyor. Farklı bir doktora giderek sorunumu çözdüm.

Ya gözünüzü seveyim hastayla ilgili hiçbir bilgi sahibi olmadan, hikayesini bilmeden, tahlil ve sonuçları görmeden şöyle ilaç falan tavsiye etmeyin. Önerdiği ilaçların biri alerji diğeri de mide-bağırsak kurtları için. Hem de tüm aileye içmesini söylüyor, bu nasıl bir zihniyet. Sen hangi sonuca göre ne zaman hikayesini dinledin de bu sonuca vardın. Bin tane yan etkileri var bu ilaçların sakın almayın doktor önerisi olmadan. Ayrıca KİBAS'ta en belirgin ve ilk belirtilerden biri kusmadır. Doktor hikayeni dinleyip sonuçlarına göre bundan şüphelenmiş ki göz doktoruna göndermiş muhtemelen papil ödem teşhisi için. Bunlar hafife alınacak şeyler değil, kafa içi basınç artışı çok riskli ve en kısa sürede müdahale edilmesi gereken bir durum. Başkalarına kulak asmayın ve hastaneye başvurun.

Şikayetleriniz bir çok hastalıkla ilişkilendirilebilecek bir hastalık. Mesela sırf kustuğunuz için kilo alamıyorsunuzdur. Kusma sebebiniz dengeye bağlıdır. Dengede göz ile alakalıdır. Doktorlar bazı durumlarda alanı dışında farklı testler isteyebilir. Sizden başka bir test istemesi kötü bir muammele olarak düşünülmemeli. Eğer kast ettiğiniz kötü muammele asık surat ve sert tavır ise. Toplumun her kesimi şuanda işini bu şekilde yapıyor. Kimse işini çok sevmiyor. Bu biraz sistemsel bir konu.

Hemen doyuyor diye goz doktoruna gonderilmek? Belki doktor gozunde ters giden bir sey gormustur ondan gondermistir.

Bende yasadigim garip bir diyalogu paylasmak istiyorum.

Reflu var bende surekli yedigim seyler disari cikar ve en son kan gormustum gastronomiye gittim. Diyalog aynen bu sekilde yok boyle bir sey. Üniversite hastanesinde yasadim bu konusmayi.

Ben: Merhaba doktor bey reflu var birde karnim cok agriyor ne yersem disari atiyor ikide bir.

Doktor: Ya oyle mi? Inanir misin aynisi bende de var. Hahhah.

Ben: Artik takmiyorum ama son seferinde kan gordum ondan geldim size.

Doktoe: Ahahahha aynisi bende de var ne yapacagimi bilmiyorum. Ahahah.

Ben: Peki ne olacak bu cok karnim agriyor daha once sunlari kullanmistim gecmedi.

Doktor: Endoskopi yapalim mi sana ha nedersin? Bir sey cikmaz ama belki ulser falan vardir. Ahahah.

Ben: Bilmiyorum doktor bey gereken neyse yapin.

Sonuc endoskopi yapmadi ilac verdi kullandim 2 ay sonra gecmeyince gittim 2 bira aldim suan cok daha iyiyim ölürsek ölek. :D Biraya o gunden sorna baslamistim. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı