Çözüldü Dokuza geçtim, yeni dersleri anlayamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Steve Rogers

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
.
Dostlar, bu sene 9. sınıfa geçtim. Bildiğiniz üzere yeni dersler geldi; fizik, biyoloji, coğrafya, kimya olmak üzere. Bu dersleri anlayamıyorum, coğrafyayı tam olmasa da anlayabiliyorum, fizik, birazcık, kimyayı pek anlayamıyorum.

ama, biyoloji gitmiyor abi. Ne yapsam ne etsem kafama girmiyor. Bir de yeni ders, hiç alışık olmadığım doğrudur.

Ne yapmam gerekir, fikri olanlar yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ortaokulda fen adı altında fizik, kimya ve biyolojiyi gördün. Sosyal bilgiler adı altında coğrafya ve tarih gördün. Cins bir şey yok. Gittikçe özelleşiyorlar, ayrıntıları artıyor o kadar.

Derslerini düzgün dinle. Kİtaptan da takip et. Dersten önce bir konuya göz at. Olmuyorsa YouTube video dolu. Konu neyse yaz, izle.
Sadece uzaktan eğitim ile hiçbir ders adam akıllı kafana oturmaz zaten. Gerçekten kendin bir zaman ayırıp çalışman lazım bu derslere. 40 dakikalık canlı ders dinleyerek öğrenilecek ders değil bunlar.

Fen dersinde gördüğün şeyler üçe ayrılıyor, fen dersinde konuları unuttuysan veya hiç öğrenmediysen anlamaman normal. Daha dersler düzgün öğretilmedi neyini anlamadınız ki hocam? Canlı ders denen saçmalıktan dolayı anlamamış da olabilirsiniz.

Ortaokulda fen adı altında fizik, kimya ve biyolojiyi gördün. Sosyal bilgiler adı altında coğrafya ve tarih gördün. Cins bir şey yok. Gittikçe özelleşiyorlar, ayrıntıları artıyor o kadar.

Derslerini düzgün dinle. Kİtaptan da takip et. Dersten önce bir konuya göz at. Olmuyorsa YouTube video dolu. Konu neyse yaz, izle.

Çözüm

Geri
Yukarı