Çözüldü Dokuza geçtim, yeni dersleri anlayamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Steve Rogers

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
.
Dostlar, bu sene 9. sınıfa geçtim. Bildiğiniz üzere yeni dersler geldi; fizik, biyoloji, coğrafya, kimya olmak üzere. Bu dersleri anlayamıyorum, coğrafyayı tam olmasa da anlayabiliyorum, fizik, birazcık, kimyayı pek anlayamıyorum.

ama, biyoloji gitmiyor abi. Ne yapsam ne etsem kafama girmiyor. Bir de yeni ders, hiç alışık olmadığım doğrudur.

Ne yapmam gerekir, fikri olanlar yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ortaokulda fen adı altında fizik, kimya ve biyolojiyi gördün. Sosyal bilgiler adı altında coğrafya ve tarih gördün. Cins bir şey yok. Gittikçe özelleşiyorlar, ayrıntıları artıyor o kadar.

Derslerini düzgün dinle. Kİtaptan da takip et. Dersten önce bir konuya göz at. Olmuyorsa YouTube video dolu. Konu neyse yaz, izle.
8. sınıf ile 9. sınıf arasında zorluk olarak bayağı bir fark var aynı zamanda Online eğitim dönemine gelmesi senin için ayrı bir şanssızlık olmuş ben dersteyken defterin içine yapışkan notlarla önemli olduğunu düşündüğüm şeyleri not almıştım. Sonuçta ezber dersi bir de YouTube'da farklı hocalar onlardan dinleyip anlamaya çalış belki öğretmeninle uyuşmuyorsundur

Edebiyat konularının tamamını geçen yıllarda görmüştünüz,
Fiziği kısmen gördünüz,
Matematiğin de büyük bir bölümünü gördünüz,
Kimyayı gördünüz,
Sanırım sadece tarih, coğrafya ve biyolojiyi bu kadar detaylı görmediniz.

Hangi mesleği yapmak istiyorsunuz?

Yazılım ile ilgili bir iş ama tam emin değilim şuan.

Fen dersi içerisinde benzer şeyler gördünüz aslında. Anlamama konusunu suçu uzaktan eğitime atacağım.

Haklısınız, uzaktan eğitim hiç verimli olmuyor.

Fen dersinde gördüğün şeyler üçe ayrılıyor, fen dersinde konuları unuttuysan veya hiç öğrenmediysen anlamaman normal.

Fen dersinde öğrendiğim konular ile biyolojideki terimleri pek benzetemiyorum. (Örnek: Monosakkarit Disakkarit gibi terimler. Görsem Çince zannediyorum resmen.

Ortaokulda fen adı altında fizik, kimya ve biyolojiyi gördün. Sosyal bilgiler adı altında coğrafya ve tarih gördün. Cins bir şey yok. Gittikçe özelleşiyorlar, ayrıntıları artıyor o kadar.

Haklısınız ancak kastettiğim, o ayrıntılar çok karışık geliyor. Alışırım en kısa zamanda umarım.

Bir de sınav yapacaklarmış üz yüze) anlatamadıkları dersten ne sınavı yapıyorlar o da ayrı saçmalık.

Edebiyat konularının tamamını geçen yıllarda görmüştünüz,
Fiziği kısmen gördünüz,
Matematiğin de büyük bir bölümünü gördünüz,
Kimyayı gördünüz,
Sanırım sadece tarih, coğrafya ve biyolojiyi bu kadar detaylı görmediniz.

Üstte de belirttim, tarih, coğrafya ve biyolojiyi (özellikle biyoloji) anlayamıyorum. Gerisinde pek sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı