Dolandırıcı bilgisayarcılar

tryngar

Hectopat
Arkadaşlar şimdi benim bilgisayarımın anakartı yandı. Tam 5 ay önce 5 ay. Adam beni 5 hafta bekletti anakart sipariş ettim diye. Sonra beni aradı anakart uymadı dedi. Sonra başka bir yerden aldı. 1 ay daha. O da uymadı dedi. En sonunda 800 TL'ye Xeon X3440 işlemcimin yerine i3 3240 Turbox anakart taktı. Gittim almaya bilgisayarı 5 ay geçti. Adam RX 460 yerine 9600GT takmış. Crucial SSD yerine mikron diye bir SSD takmış PSU Aerocool'du Frisby olmuş ne hikmetse. Adamla uzunca tartıştım adam hala bana 9600GT ile her oyunu Ultra'da açıp oynanabileceğini RX 460'dan daha iyi olduğunu savunuyor. Bir de 4 GB 128 Bit deyip duruyor anlamadım. Üstelik kasadan çıkardığı ekran kartının mavi olduğunu iddia ediyor oysaki siyah. En sonunda adama çıkıştım. Yarın parçaları geri getirecek. Yani neden böyle bir şey yaparsın ki en sonunda adam diyor ki daha iyi bir bilgisayar vereyim diye yaptım diyor. Siz siz olun bilgisayarcılara güvenmeyin. Kul hakkına giriyorlar!

Zaten en son götürdüğüm yer mahalle bilgisayarcıları.Anakart bulamadım.2. el olarak Letgo'dan 5 anakart denedim hiçbiri olmadı tamirli veya bozuktu.

Geri
Yukarı