Dolandırıcı Bizi Rahatsız Ediyor

ugur uyar 4211

Hectopat
Katılım
7 Haziran 2018
Mesajlar
1.239
Çözümler
9
Konuyu inceleyecek admin, uygun konu başlığı seçemedim o yüzden teknik destek kısmına yazıyorum.

Arkadaşlar merhaba 2015'ten beri kullandığım bir hat var ve bana 3-4 yıl önceden beri arabanızı çekin tarzı arıyorlardı trafik polisleri jandarmalar vs bu 2-3 defa rahat olmuştur. Geçenlerde HGS aldığımıza dair bir mesaj geldi PTT'den ve bunun üzerine babam PTT'ye ve emniyete gitti. PTT'de çalışan kişinin söylediğine göre HGS işlemi form doldurularak alınıyormuş. Yani bu kişi bilerek ve isteyerek bizim numaramızı kullanıyor. Babam emniyete gittiğinde ise emniyetteki amir boşver telefonu iptal ettir bunun çevresi varsa seni rahatsız ederler ya da çetelerse sizinle uğraşırlar tarzında bir konuşma yapmış (Babam da polis bu arada). Babam tam hatırlamıyorum ama bir kuruma numarayı sildirmeye gitmiş oradakiler emniyete gidin demiş babam da bu sefer emniyete sildirmeye gitti. Biz yapamıyoruz noter başkanlığına mı ne öyle bir yere gidin demişler. Babam da gitmiş onlar da biz yapamıyoruz emniyete gidin demiş. Gitmediğimiz yer kalmadı silmiyorlar numarayı adamın arabası üstünden. Dilekçe vermeye gitti dün PTT'ye oradaki çalışan dilekçeyi almamış müdürün izni yok diye. Babam da hepsini savcılığa şikayet etmiş Bu şahıs numarayı 2015 Mart mıydı tam hatırlamıyorum o zaman ilk devlet işine kayıt yaptırmış. Ben telefonumu 2015'in sonlarında aldım yani hat bizdeyken fakat kullanılmadığı zaman başlamış kullanmaya.

Geçenlerde adamın ismini, arabasını, fotoğraflarını hatta YouTube hesabına kadar buldum. Hatta Balıkesir'de üniversite okumuş bundan 1 yıl öncesinde jandarma aramıştı arabanızı çekin diye Balıkesir'den aradığını söylemişti. Neyse arkadaşlar bugün herhalde adama şikayet kağıdı varmış ki bizi 3 farklı sabit hatlı numaradan çaldırıp duruyor hepsi de Tekirdağ numaralı 2 tane Çerkezköy bir tane Süleymanpaşa diye ilçeden yapılan aramalar. Bilerek sonuna kadar aramıyor bizim aramamızı bekliyor ama biz onu aramış gibi olmamak için açmıyoruz. Devlet kurumları bir numarayı silemedi hatta bize numarayı kapatın diyen bile oldu neden kapatalım numarayı adamı engellesenize? Yapabileceğimiz bir şey var mı bu numara nasıl siliniyor bilgisi olan var mı?
 
Son düzenleme:

Aligatör

Decipat
Katılım
18 Ekim 2020
Mesajlar
1.473
Çözümler
6
Gizli numaradan vesaire mi arıyorlar? Eğer öyle ise ayarlardan bilinmeyen numaraları kapat diye bir seçenek olması gerek, o seçeneği kapalı yaparsanız gizli numaradan arayamazlar.
 
KS
KS
ugur uyar 4211

ugur uyar 4211

Hectopat
Katılım
7 Haziran 2018
Mesajlar
1.239
Çözümler
9
Gizli numaradan vesaire mi arıyorlar? Eğer öyle ise ayarlardan bilinmeyen numaraları kapat diye bir seçenek olması gerek, o seçeneği kapalı yaparsanız gizli numaradan arayamazlar.
Hayır normal sabit hattan ya ev numarası ya da dükkan numarasından arıyorlar. Bulduğum kadarıyla adamın galerisi var ama emin değilim. 3 farklı sabit hattan yani. Numaralar gözüküyor.
 
Yukarı