Dolandırıldım, nasıl paramı geri alırım?

KopuQlavye

Hectopat
Yer
Yanlışlıkla Doğduğum Ev
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir Instagram sayfasına reklam için para verdim. Para önemli değil aslında 35 TL bir şey. Ama vurucu kısmı şarkı işinden kazandığım ilk para ve kitle genişlesin diye haliyle reklam verdim. Vermek istedim yani. Verdiğim şahısa parayı attım ama reklamımı yapmadı. Yapmasını söyledim beni engelledi. Şimdi elimdeki tek şey onun İninal barkod numarası. Ne yapabilirim?

77F25785-D825-4338-91A9-F12FCFFDA63B.jpeg

Savcılığa dolandırıcılıkla ilgili belge ve bilgileri sunarak, bir dilekçe ile şikayette bulunun. Dava ile uğraşmanıza gerek yok, zaten o kadar küçük bir rakam için kimse uğraşmaz.

Ama vurucu kısmı şarkı işinden kazandığım ilk para
Belli ki arkadaşımız kitle edinmek için emeğiyle kazandığını reklama veriyor, 35 TL diye kimse uğraşmaz yok efendim su iç gibi yorumlar yazıyorsunuz. Yakıştıramadım..

Bence hiç uğraşma, 35 TL için hiç değmez. Zamanında ben de LOL hesabı almak istemiştim ve 20 TL göndermiştim, polise ihbar ettiğim zaman paramı alsam dahi dava açmam gerektiğini falan söyledi. Avukat tutmak gerekiyor, yani hiç gereği yok. Bunu bir tecrübe olarak düşün, bir daha tanımadığın insanlara reklam verdirtme. Ek olarak 35 TL'ye normal olarak kimse reklam yapmaz, yapanlar da eli tutulur bir kitleye sahip değiller.

Geri
Yukarı