Dolap iade süreci

Wankula153

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Dolap'tan bir akvaryum istedik. Bugün şubeden almaya gittiğimde çok şaşırdık. Adam 2 yanına ince strafor koymuş kalan her yer boş. Tabii haliyle kırılmış. İade süreci başlattım. Kabul etmedi. Dolap inceleyecekmiş. Ürün şubede açıldı. Fotoğrafları ile gönderdim dolapa kırık. Satıcı ben zarar a girdim iade kabul etmem diyor şaka gibi yarı yarıya verelim dedi. Benim kırık gelen kargo ile ne alakam var tabii ki kabul etmedim. Dolap lehime karar verir değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dolap ve sahibinden çounlukla alıcıyı koruyorlar. Eğer doğru fotoğrafları çektiyseniz ve kutuyu açarken videoya aldıysanız durum lehine sonuçlanır.

"ürünlerin paketlenmesi satıcının sorumluluğundadır. Yetersiz paketleme nedeni ile kırılan ürünlerin iade talepleri onaylanmaktadır." Seklinde dolapta yaziyor. Sube uzerinden fotograf cekip yolladiysaniz sikinti yok.

Zaten şaka gibi bir paketlemeydi camın yarısını bile kaplamayan bir strafor ve çöp poşedi.Yani kargonun suçu yok bence.Arabada her şekil kırılır.Zaten şubeden almadık.Görevli ben teslim alındı gösteriyim direkt iade işlemi başlatın dedi öyle yaptık.Yarın karat gelecek gönderilecek umarım.Bunda da alehime karar verilmez umarım.Bende satış yapıyorum dolap da bir kitabı bile yırtılma bükülme olmasın diye karton ile kaplayıp 2 poşede koyuyorum.Birde ben zarardayım diyor.Yani anladım zararda ama benim de 150 tl çöpe atacak kadar param yok.

Paketleme ile beraber çektik 2 strafor koymuş.Kırıkları çektik.Vb.

Geri
Yukarı