Dolap üzerinden aldığım ürünün faturası gelmedi

Zatı Muhterem

Hectopat
Daha fazla  
Geçen gün dolap uygulamasından kulaklık satın aldım. Satan kişi paketin hiç açılmamış olduğunu ve 1 aylık ürün olduğunu söyledi.
Neyse ben de garantili ürün olduğunu öğrendiğim için gönül rahatlığıyla satın aldım. Piyasada 280 lira civarı kulaklık. Ben 180 liraya aldım. Bazen uygun olabiliyor fiyatlar. Neyse bugün sabah kargo şubesine gittim kargoyu teslim aldım. Eve geldim paketi açtım ürünü denemek için kulağıma taktım. Sennheiser'in giriş seviyesi bir kablolu kulak içi kulaklık. O kadar kötü sesi vardı ki resmen dipten derinden geliyor ses, hiç canlı değil. Dedim ben bunu kullanamam. Satıcıya dedim ki ben bunu hiç beğenmedim. Garanti belgesinde ne zamana kadar geçerli olduğu yazmıyor. Yani yetkili markaya garantiye gönderip ücret iadesi almam için faturanın da olması lazım. Satıcıya sordum niye fatura koymadın diye? Neymiş fatura kendisine aitmiş :) sanki faturayla şirket açacağım. Böyle saçma şey görmedim hayatımda. Ürünü para vererek alan benim ama faturayı alma hakkım yok. Neyse iade talebi oluşturdum. İnceleyecekler bakalım yarın ne sonuç çıkacak. Dedim ki fatura olmadığı için ben ileride herhangi bir ürün bozulmasında hiçbir hak talep edemeyeceğim. Bakalım kimi haklı bulacaklar. Karaktersiz üçkağıtçı insanları gördükçe midem bulanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dolap bu gibi durumlarda alıcıyı haklı buluyor hep. Büyük ihtimalle iade edersiniz.
Satıcınında yaptığı tamamen saçmalık.
Ya yani bir de engellemiş beni yazmayayım diye. Sipariş geçtiğimde bak bu ürün yoksa garanti içindeyken değişim yapılmış bir ürün müydü ? Bak ben ileride bir sorun olduğunda değişim yapamazsam ne olur gibisinden yazmıştım onu cevaplamamıştı. Daha önceki alışverişleri biraz olumlu olunca, herhalde faturayı da koymamazlık yapmaz diye düşündüm. Hayatımda gördüğüm en büyük saçmalıklardan birisi. Faturayı napacaksın ki koleksiyon mu yapıyorsun ?

Ya yani bir de engellemiş beni yazmayayım diye. Sipariş geçtiğimde bak bu ürün yoksa garanti içindeyken değişim yapılmış bir ürün müydü? Bak ben ileride bir sorun olduğunda değişim yapamazsam ne olur gibisinden yazmıştım onu cevaplamamıştı. Daha önceki alışverişleri biraz olumlu olunca, herhalde faturayı da koymamazlık yapmaz diye düşündüm. Hayatımda gördüğüm en büyük saçmalıklardan birisi. Faturayı napacaksın ki koleksiyon mu yapıyorsun?

Hocam faturayı neden vermiyor onu anlamadım.

Hocam faturayı neden vermiyor onu anlamadım.
Ya bence bu sattığı ürün kendisine ait değildi. O yüzden faturayı da önceden saklamamışsa satarken hiç açılmadı vs. diye satıyor. Ha bu arada paket açılmıştı hafiften, koruyucu bantı yoktu sökülmüştü.

Ya bence bu sattığı ürün kendisine ait değildi. O yüzden faturayı da önceden saklamamışsa satarken hiç açılmadı vs. diye satıyor. Ha bu arada paket açılmıştı hafiften, koruyucu bandı yoktu sökülmüştü.

Hocam açıklamada faturadan bahsetmişse faturayı size vermek zorundadır. Ama garantisi devam ettiği halde niye vermediğini anlamadım bende. Fatura yoksa garantinin önemi yok çoğu üründe.

Hocam açıklamada faturadan bahsetmişse faturayı size vermek zorundadır. Ama garantisi devam ettiği halde niye vermediğini anlamadım bende. Fatura yoksa garantinin önemi yok çoğu üründe.
Ben de dedim herhalde kutunun içine koyar faturayı da. O kadar da kötü niyetli değildir. İnşallah ben haklı çıkarım da ürünü istemeye istemeye iade almak zorunda kalır. Hiç açılmamış paketi ben açıp kullansam hadi bir nebze vicdan azabı duyarım ama zaten daha önce açılmış bir pakete ben de deneme amaçlı baktım o yüzden sorun yok ahlaki açıdan.

Ben de dedim herhalde kutunun içine koyar faturayı da. O kadar da kötü niyetli değildir. İnşallah ben haklı çıkarım da ürünü istemeye istemeye iade almak zorunda kalır. Hiç açılmamış paketi ben açıp kullansam hadi bir nebze vicdan azabı duyarım ama zaten daha önce açılmış bir pakete ben de deneme amaçlı baktım o yüzden sorun yok ahlaki açıdan.

Hocam paket açılmış geldiyse siz her türlü haklı çıkarsınız. Bende 2 gün önce dolaptan aldığım ayakkabıyı adam bana sıfır orijinal diye gönderdi. Geldiğinde ne göreyim. Yapıştırıcı izi, yanık izi, plastik kokusu. İade talebi oluşturduğumda satıcı tabii hemen reddetti. Dolapta beni haklı bulduğu için iade talebini onayladı. Bugünde kargoya verdim. Yani siz her türlü haklı çıkarsınız.

Kulaklığı iade edemezsiniz.
Tesliminden sonra bant, mühür, ambalaj açıldıysa iade edilemez. Sağlık ve hijyen bakımından iadesi uygun değildir.

Hocam sonuçta adam kutusu açılmamış demiş. Ama açılmış olarak gelmiş. Bu durumda alıcı haklı çıkar.burada hijyen ile alakalı bir şey yok bence.

Kulaklığı iade edemezsiniz.
Tesliminden sonra bant, mühür, ambalaj açıldıysa iade edilemez. Sağlık ve hijyen bakımından iadesi uygun değildir.
Öyle bir madde yoktu iade koşullarına baktığımda. Sağlık ve hijyen bakımından şart koşanlar daha çok kurumsal firmalar misal Hepsiburada'da N11.com gibi firmalar.
Her türlü giysi kıyafet bile satılıyor. Adam bana bedeni tam olmadı diyip gönderiyor.
Kulaklıklar ikinci el olarak ilanlara koyuluyor kabul ediliyor. Yani bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı