Dolap üzerinden aldığım ürünün faturası gelmedi

Öyle bir madde yoktu iade koşullarına baktığımda. Sağlık ve hijyen bakımından şart koşanlar daha çok kurumsal firmalar misal Hepsiburada'da N11.com gibi firmalar.
Her türlü giysi kıyafet bile satılıyor. Adam bana bedeni tam olmadı deyip gönderiyor.
Kulaklıklar ikinci el olarak ilanlara koyuluyor kabul ediliyor. Yani bilmiyorum.

Hocam öyle bir madde olsa da siz haklı çıkarsınız. Sonuçta ortada bir yalan var resmen.

Hocam sonuçta adam kutusu açılmamış demiş. Ama açılmış olarak gelmiş. Bu durumda alıcı haklı çıkar. Burada hijyen ile alakalı bir şey yok bence.
Konu kutunun açık veya kapalı olması değil. Konu sahibi arkadaş açmış mı? Açmış. Açıldığı andan itibaren iadesi uygun değildir. Ben demiyorum, yasalar diyor.

Öyle bir madde yoktu iade koşullarına baktığımda. Sağlık ve hijyen bakımından şart koşanlar daha çok kurumsal firmalar misal Hepsiburada, N11.com gibi firmalar.
Hayır, sadece onlar değiller. Ona bakacak olursanız Dolap zaten bir Trendyol kuruluşu.

Ayrıca Mesafeli Satış Yönetmeliğini onaylamış oluyorsunuz. Onu bir okuyun.

( Satın alım esnasında en altta gözüküyor. Ön Bilgilendirme Koşulları'nı ve Mesafeli Satış Sözleşmesi'ni onaylıyorsunuz. )

Her türlü giysi kıyafet bile satılıyor. Adam bana bedeni tam olmadı deyip gönderiyor.
İç çamaşırı olmadıkça bir hijyen sıkıntısı içermiyor çünkü. Gayet normal.

Kulaklıklar ikinci el olarak ilanlara koyuluyor kabul ediliyor. Yani bilmiyorum.
Bunun önüne geçen hiçbir kural veya yasa yok. 2. el satışına kim niye karışsın? Kullanıldığını bilerek satın alıyorsunuz zaten.

Konu kutunun açık veya kapalı olması değil. Konu sahibi arkadaş açmış mı? Açmış. Açıldığı andan itibaren iadesi uygun değildir. Ben demiyorum, yasalar diyor.

Hayır, sadece onlar değiller. Ona bakacak olursanız Dolap zaten bir Trendyol kuruluşu.

Ayrıca Mesafeli Satış Yönetmeliğini onaylamış oluyorsunuz. Onu bir okuyun.

( Satın alım esnasında en altta gözüküyor. Ön Bilgilendirme Koşulları'nı ve Mesafeli Satış Sözleşmesi'ni onaylıyorsunuz. )

İç çamaşırı olmadıkça bir hijyen sıkıntısı içermiyor çünkü. Gayet normal.

Bunun önüne geçen hiçbir kural veya yasa yok. 2. el satışına kim niye karışsın? Kullanıldığını bilerek satın alıyorsunuz zaten.
Peki hocam fatura koymadığı için haklı satıcı

Destekle görüşün ve satıcıdan faturayı talep edin.
Ben dedim ki; bak mail adresim şu diye yazdım. Eğer faturayı benim mail adresime gönderirsen ben siparişe onay veririm dedim. Yine bir cevap alamadım. Fatura isteyince cevap alamıyorum. Şimdi red yersem, faturasız şekilde elimde kalacak. Satmaya kalktığımda faturasız ürün satarak alıcının da hakkına gireceğim. Kuralların net olması lazım. Ürün satıyorsan faturasını da koymak zorunda olunmalı. O zaman letgodan bir farkı kalmıyor dolap uygulamasının.

İade talebim onaylandı. Yorum yapan arkadaşlara teşekkürlerimle.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı