Dolar ₺18.08

Diyeceklerinizi/diyebileceklerinizi aşağı yukarı tahmin edebiliyorum, peki siz ne yapıyorsunuz? Bunu değiştirmek için ne gibi bir öneriniz var? Sadece "bunu o/onlar yaptı" deyip geçmekle hiçbir şey değişmiyor, dediğim gibi günah keçisi aramaktan kimse hiçbir şey yapmıyor. Toplumda hep bi' "ben yapmadım ki, başkası ilgilensin" zihniyeti var.

Türk halkının suçu neden söyleyeyim dolar 5 kuruş artsa ürünlere esnaf misli ile zam yaptı. Dolar 4 TL ikende böyleydi şimdi de aynı mantık araç piyasasıda ona döndü. Ucuzdan alıp kazık satmak bayiden sıfır arabaları galeriler topladı 50-100k üstüne sattı sadece birbirini gondiklemek bizimkilerin yaptığı. Ve düzgün olmayan bir yönetim ile bu sorun gün yüzüne çıktı.

Türk halkının suçu neden söyleyeyim dolar 5 kuruş artsa ürünlere esnaf misli ile zam yaptı. Dolar 4 TL ikende böyleydi şimdi de aynı mantık araç piyasasıda ona döndü. Ucuzdan alıp kazık satmak bayiden sıfır arabaları galeriler topladı 50-100k üstüne sattı sadece birbirini gondiklemek bizimkilerin yaptığı. Ve düzgün olmayan bir yönetim ile bu sorun gün yüzüne çıktı.
Kesinlikle bir yıl önce 232K olan araç (sıfır) şu an 600 bin TL.😆🤓🤓 Gerçi bunun birçok sebebi var ama genel olarak dediğin gibi.

Yasamak istemiyorum artık ülkede alınacak hiçbir şey kalmadı üstüne üstünlük platonik sevdiğim kızı başkasıyla sarılırken gördüm, üniversite kazanamadım, yeni çıkan oyunları oynamak istiyorum bilgisayarlar 10-15 bandında gidiyor. Bu ülkede moraliniz bozuksa tek yapmanız gereken şey uyumak başka türlü geçmez. Psikologlar desen zaten yanına yaklaşılmaz devlet hastanesine mecbur kalıyorsun onlar da sen yaparsın mantığında zaten. Onların gavur dediği insanlar istediği şeyi istediği zamanda istediği yerde yapma ve alma hakkına sahip. Oy verirken geleceğinizi de düşünün lütfen.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı