Dolar 8 TL'yi aştı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Önce borç alıp düzelttiler hala almaya devam ettiler doymadık çünkü patra kaynaklarımızı kapattılar, ekonominin kötü olma sebebi dış ülkeler değil sen üretmezsen böyle kalırsın kel gibi. Borçla düzelir enflasyon ama ekonomi borçla yürümez. Bence 90ları falan hiç araya katmayın ülkeyi aldıkları gibi berbat bırakacaklar.

Ben dış güç dedim mi? Şu an iyi olduğunu savundum mu? Eskiye göre çok daha iyi muhalefet gelse yine 90'lara döneceğiz katmayın demekle olmuyor sütten çıkma ak kaşık değil o taraf.

1990 döneminde enflasyon kaçtı acaba alım gücü enflasyona göre belirleniyor evet şimdi de iyi değil fakat eskiye göre çok iyi.

Hocam o dönemler leşti ithal ürünler bakımından bu bir gerçek. 90'larda Playstation 1, Gameboy tarzı dömeninin güzel cihazlarını almak hayalden öteye gitmezdi. Muzun bile lüks olduğu, insanların laf olmasın diye gizli gizli aldığı zamanlardan bahsediyoruz.

Ancak teknoloji daha ulaşılabilir hale geldi ve daha global bir zamanda yaşıyoruz. 10 sene önce ile kıyaslarsak alım gücünün ciddi anlamda düştüğünü görebiliriz. IMF'den gelen paranın ilk ve doğru kullanıldığı zamanlarda ortam iyiyken, kötü yönetimin meyvelerini şu anda hissediyoruz. Her şey daha farklı olabilirdi bu da bir gerçek.

Ben dış güç dedim mi? Şu an iyi olduğunu savundum mu? Eskiye göre çok daha iyi muhalefet gelse yine 90'lara döneceğiz katmayın demekle olmuyor sütten çıkma ak kaşık değil o taraf.

Ben muhalefet gelsin dedim mi? Ben diğer kişileri savundum mu? Sadece ekonomiyi düzeltmediklerini alım gücü gene düşeceğini belirttim.

Hocam o dönemler leşti ithal ürünler bakımından bu bir gerçek. 90'larda PlayStation 1, gameboy tarzı dömeninin güzel cihazlarını almak hayalden öteye gitmezdi. Muzun bile lüks olduğu, insanların laf olmasın diye gizli gizli aldığı zamanlardan bahsediyoruz.

Ancak teknoloji daha ulaşılabilir hale geldi ve daha global bir zamanda yaşıyoruz. 10 sene önce ile kıyaslarsak alım gücünün ciddi anlamda düştüğünü görebiliriz. Imf'den gelen paranın ilk ve doğru kullanıldığı zamanlarda ortam iyiyken, kötü yönetimin meyvelerini şu anda hissediyoruz. Her şey daha farklı olabilirdi bu da bir gerçek.

Evet hocam bende iyi olmadığını belirttim zaten fakat sadece elektronik olarak bakmıyorum olaya.
Ben muhalefet gelsin dedim mi? Ben diğer kişileri savundum mu? Sadece ekonomiyi düzeltmediklerini alım gücü gene düşeceğini belirttim.

Tamam kardeşim kusura bakma.

Biz de muhalefeti savunmuyoruz ki niye sürekli muhalefeti getiriyorsunuz başa siz?

Ekonomiyi aldığı gibi geri bırakırlarsa sevinirim. Daha beterine isyan çıkar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı