Dolar düşer mi?

KaranlıkLord

Decapat
Daha fazla  
Az önce bir konuda bunu gördüm daha da düşeceğini sanmıyorum fakat sizce daha fazla düşer mi? 7 liraya inerse bilgisayar piyasasını etkiler mi? Ben 2 ya da 3 yıla 2 bin lira biriktirmeyi düşünüyorum fakat biriktirdiğim paramın değeri düşüyor ve 1 çocuk olarak 1 2 yılda ancak bin lira biriktirebildim bu nedenle merak ediyorum.

RTE giderse ve az daha iyi işini bilen, ülkenin ve milletin vergisini yemeyen birisi gelirse bir kaç yıl içerisinde etki eder.

Şu kahkaha ve kızgın atan ampulcüler nerede bakayım? Az uğraşayım onlarla 😀

Son düzenleme:
Dolar kuru düşse bile vergiler yükseliyor, vergileri gizlemek amacıyla da dolara suç atılıyor. Benim görüşüm bu şekilde.

Adamlar Amerikada 20.000 birim paraya böyle birşey toplayabiliyorlar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bizse bunun yarısını bile toplayamıyoruz maalesef. Dolar o yüzden çok önemli.

5 ay önce aldığım monitörün fiyatı neredeyse 3 katina çıkmış. 5 ay içinde ne vergiler ne de dolar 3 katına çıktı. Elbette ekonomi kaynaklı sebepler var ama bizdeki dürüst ve ticaret ahlakına sahip muhteşem satıcılarımız varken dolar 2 lira dahi olsa hiçbirşeyin fiyatı düşmez. Dolar 2 olsa bahaneleri ben 7 iken almıştım olur, ancak dolar 7 iken aldıklarını dolar 8 olunca o kurla satmasını da çok iyi bilirler. İkinci el piyasası daha beter benim 9 yıl önce 1500 TL'ye aldığım laptopun 4 GB RAM'li halini ikinci elde 2800'e satmaya çalışanlar var (benimki 8 GB daha üst modeli). Affedersin ama kendi pisliklerinin para edeceğini bilseler en üst fiyattan satmak için birbirleriyle yarışırlar, böyle bir ticari düzenimiz var. O kadar orman yangını çıktığında dahi eldivenleri piyasaya fiyatının kaç katına satmaya başladılar, böyle bir durumda dahi fırsatçılık yapmaya çalışan karaktersizler sence fiyat düşürür mü?

Adamlar Amerika'da 20.000 birim paraya böyle bir şey toplayabiliyorlar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bizse bunun yarısını bile toplayamıyoruz maalesef. Dolar o yüzden çok önemli.

3 tane RTX? Vay be dolar kraldır :D

Geri
Yukarı