Dolar düşer mi?

Cevaplarınız

• Düşer

• Düşmez

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ABD borsası günde %7 kayıp yaşıyor fakat düşmüyor. Yani sen düşün ben yeni sistem için geçen hafta Euro bozduracaktım bu hafta bozdurdum geçen hafta 7.40'dı bu hafta 7.70 civarında oldupu için aşırı şanslı oldum yani kısaca her gün artıyor dostum bekleme şu an alacağın sistem 10K dır belki bir bakarsın gelecek hafta olmuş sana 15K o yüzden bekleme ^^

1-2 aya dolar düşer. Fakat bilgisayar parçalarında 14-50TL arası düşüş olacağını düşünüyorum.

Dolar belli olmaz düşebilirde çıkabilirde. Yapmanız gereken belirlediğiniz parçaları indirimde uygun şekilde yakalayıp alabilirsiniz bende PC toplayacağım ama bir arkadaşımın dayısından bir tık daha ucuza alacağım bilgisayarcı olduğu için. İsterseniz belki size de yardımım dokunur.

Arkadaşlar şu an PC toplamak mantıklı olur mu? Şimdi toplamasam sonra ne olur? Aylardır dolar düşecek diye toplamadim ama dolarda 20 kuruş falan oynama oldu şu anda hala yukseliyor. Şimdi almazsam 5-10 Temmuz'u beklersem aynı mı olur yoksa farklı mı ?(Şimdi almazsam 5-10 Temmuz gibi kesin alacağım)
Artma ihtimali de olabilir şu an alacak paranız varsa alın. 5-10 temmuz da fiyatlar daha da artarsa üzülürsünüz.

ABD borsası günde %7 kayıp yaşıyor fakat düşmüyor. Yani sen düşün ben yeni sistem için geçen hafta Euro bozduracaktım bu hafta bozdurdum geçen hafta 7.40'dı bu hafta 7.70 civarında oldupu için aşırı şanslı oldum yani kısaca her gün artıyor dostum bekleme şu an alacağın sistem 10K dır belki bir bakarsın gelecek hafta olmuş sana 15K o yüzden bekleme ^^

Çünkü trump, piyasaları dolar basarak tatmin ediyordu. Sınırsız kaynak vaat ediyor bu yüzden değer kaybının az olması normal. Sene sonuna kadar o paranın karşılığını bulamazlarsa enflasyon olarak Amerika'ya geri dönecektir. Firmalara sınırsız kaynak vaadinde bulundu. Buna rağmen düşüş %7'de. Sene sonuna doğru bütün bunların yansımalarını göreceğimizi düşünüyorum. (Detaylarını görmek istersen. Prof. Özgür demirtaş'ın Twitter hesabına bakabilirsin gayet güzel açıklıyor).

Onun dışında dolar kurunda bir düşüş olsa bile bu bilgisayar parçalarına yansımayacaktır. Nedeni ise perakendecilerin aç gözlülüğünden ibaret. MSI, AMD işlemci + MSI anakart alana 60$ civarı geri ödeme yapacağını ve bunu resmi tedarikçileriden yapılan alımlarda yapacağını duyurup kampanyayı başlattığı an bütün tedarikçiler belirtilen kombinlere dahil olan parçalara 200TL civarı zam yaptı. Aynısı ev kredilerinde de oldu. Faizler düştü, inşaat firmaları faiz düşüşünden vatandaşa kalacak parayı zam yaparak almaya kalktı. Aynısı araçlar için ÖTV indirimi olduğunda da olacak. Dolar kuru düştüğünde de. Kaybediyorsak içimizdekilerin aç gözünü doyuramadığımızdan kaybediyoruz maalesefki.

Seçim olduğunda düşündüğünüz gibi olursa düşebilir ancak. Başka bir umudum yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı