Dolar düşerse bilgisayar fiyatları da düşer mi?

Ben instegrama bir şey yazmadim ama konu o değil abi ben şey yapmayı planlıyorum bir aylık maaşımı alıp babama baba sen bana al ben sana her ay odeyim abi benim cok kotu laptopum var yani laptopu deneyimledim masustu daha guzel ekipmanım var abi de soru şu 1 2 aua kasalara falan zam gelir mi RAM'lere ekran kartına.

Güzel kardeşim ne güzel düşünüyorsun sen böyle. Öncelikle şöyle bir yolda seçebilirsin dediğim gibi şu an ekran kartları çok pahalı ve yıl sonu gibi fiyatların düşeceğini söylüyorlar stokta hiçbir kart yok bulamıyorsun bulamıyor kimse olanlarda çok pahalıya satıyor. Sana tavsiyem biraz beklemen haziran ayında aldığım kasa şu an 2 katı oldu çünkü ekran kartı yok piyasada kimsede stok yok. Kripto para madenciliği yüzünden sana güzel tavsiyem kendini ezdirme bir tane playstaion 4 ya da Xbox al kırılmış olabilir içinde oyunlu olabilir. Televizyona bağlar oyun oynarsın ya da kutulu cdli oyunlar satın alabilirsin. Uygun fiyata 2. el ve daha hesaplı olabilir 2. el playstaion almak senin için oyun oynamak açısından bol oyunlu bir konsol alırsan o seni idare eder hem bir süre eğlenmeni sağlar. Bilgisayar kasası alacağın zamanda aldığın fiyattan satarsın abicim zararda etmiş olmazsın çünkü 2. el aliyorsun.

Güzel kardeşim ne güzel düşünüyorsun sen böyle. Öncelikle şöyle bir yolda seçebilirsin dediğim gibi şu an ekran kartları çok pahalı ve yıl sonu gibi fiyatların düşeceğini söylüyorlar stokta hiçbir kart yok bulamıyorsun bulamıyor kimse olanlarda çok pahalıya satıyor. Sana tavsiyem biraz beklemen haziran ayında aldığım kasa şu an 2 katı oldu çünkü ekran kartı yok piyasada kimsede stok yok. Kripto para madenciliği yüzünden sana güzel tavsiyem kendini ezdirme bir tane playstaion 4 ya da Xbox al kırılmış olabilir içinde oyunlu olabilir. Televizyona bağlar oyun oynarsın ya da kutulu cdli oyunlar satın alabilirsin. Uygun fiyata 2. el ve daha hesaplı olabilir 2. el playstaion almak senin için oyun oynamak açısından bol oyunlu bir konsol alırsan o seni idare eder hem bir süre eğlenmeni sağlar. Bilgisayar kasası alacağın zamanda aldığın fiyattan satarsın abicim zararda etmiş olmazsın çünkü 2. el aliyorsun.
Abi dediğim gibi yaşım 14 bütün arkadaşlarım aldı oynuyorlar bende yani imreniyorum biraz onlara bazı abilerim senin gibi kendini ezdirme daha bu yasta bazilarida calis kardesim emenliginle başar diyo cok iyi bisey bu diyo ve bende cok istiyorum bi pc hayal benim icin bu yaslarda oynayamazsam 25 ime gelince alsam ne anlami olurki hersey zamaninda guzel bu arada abi sanada com tesekkur ederim

Bu ülkede asla güzel bir şeyler olmaz. Belki ikinci hayatımız da sorunsuz bir bölge de doğar iyi bir hayat yaşarız. Biz 35 yaş üzerindekilerin zaten hayattan bir beklentimiz kalmadı ama gençler için gerçekten üzülüyorum.

Beğendiğin kasa nerede satılıyor bilmiyorum ama hepsiburada vb sitelerde ise eğer, bunların fiyatları 100-200tl iniyor çıkıyor. Ama 2-3 ay sonra düşme olmaz boşuna bekleme. Daha da artar.

Ben sana ne yapacağını söyleyeyim. Sahibinden'e gir, toplama bilgisayarlara bak, orada 6bintllik kasanın donanımına benzer donanımları daha uyguna bulabilirsin. Her oyunu en yüksek değerlerde oynayamazsın belki ama her oyunu açacak donanımlar oluyor. Bulunduğun şehrin ilanlarına bak, donanımların garantili ve faturalı kutulu olmasına dikkat et, ve uygun bir şey bulduğunda bilgisayardan anlayan biriyle git al. 6bin tl vermene gerek yok.

Beğendiğin kasa nerede satılıyor bilmiyorum ama hepsiburada vb sitelerde ise eğer, bunların fiyatları 100-200tl iniyor çıkıyor. Ama 2-3 ay sonra düşme olmaz boşuna bekleme. Daha da artar.

Ben sana ne yapacağını söyleyeyim. Sahibinden'e gir, toplama bilgisayarlara bak, orada 6bintllik kasanın donanımına benzer donanımları daha uyguna bulabilirsin. Her oyunu en yüksek değerlerde oynayamazsın belki ama her oyunu açacak donanımlar oluyor. Bulunduğun şehrin ilanlarına bak, donanımların garantili ve faturalı kutulu olmasına dikkat et, ve uygun bir şey bulduğunda bilgisayardan anlayan biriyle git al. 6bin tl vermene gerek yok.
Abi ince hesaptan alçam artar mi çok 1 2 aya

Abi dediğim gibi yaşım 14 bütün arkadaşlarım aldı oynuyorlar bende yani imreniyorum biraz onlara bazı abilerim senin gibi kendini ezdirme daha bu yasta bazilarida calis kardesim emenliginle başar diyor cok iyi bir şey bu diyor ve bende cok istiyorum bir PC hayal benim için bu yaslarda oynayamazsam 25'ime gelince alsam ne anlami olurki her şey zamaninda guzel bu arada abi sanada com teşekkür ederim

Güzel kardeşim farkındayım biliyorum gerçekten hissettiklerini. İnan sadece sana yazmak aklındaki kafandaki soru işaretlerini gidermek için buraya kayıt oldum ve sana yazıyorum. Marketler manavlar bakkallar fırınlar gibi yerlere gidip aileme yük olmak istemiyorum böyle böyle anlatırsan durumu kendi paramı kazanmak istiyorum abi dersen belki sana yardımcı olacak iyi esnaflar çıkabilir. Ailene durumu anlatmaktan çekiniyorsun farkındayım çocuklar bunu çok yapar ailen üzülsün istemiyorsun ama belki de konuyu onlara açmalısın ne dersin güzel kardeşim. Bana istediğin zaman istediğin saatte ulaşabilirsin. Her türlü sorununu cevaplamaya elimden geldiğince sana yardımcı olmaya çalışırım. Sormaktan çekinme güzel kardeşim farklı biyerden de yazabilirsin bana hiç fark etmez. 22 yaşındayım telefon almak için kendime 4 ay bir yerde asgari ücretin 3/2'sini alarak çalıştım. Çalışmak güzeldir her türden insanı görürsün hayatı tanırsın büyürsün, ama unutma çalışmak erken yaşlandırır seni. Arkadaşlarım okumayıp araba aldı bende dedim ki arabayı her zaman alabilirim ama hayatta bir kez okuyabilir üniversite lise ortamı görebilirim dedim. Çok haklısın şimdi alamazsan PC'yi doya doya oynamazsan ne zaman olur ki abicim. Koşullar normale dönerse eğer kafelerde restoranlarda internet kafelerde aklına gelen her sektörde bir yoğunlaşma ve kalabalıklaşma olacak. İnsanlar bunalıyor sıkılıyorlar. Müşteriye yetişmek için eleman alabilirler. Bisikletle paket servis bile yapabilirsin. Herşey yaşında güzel ve doya doya bilgisayar oynamak arkadaşlarınla eğlenmek gülmek enn çok senin hakkın abicim. Kendini üzme. Başını dik tut ve asla kendini ezdirme.

Geri
Yukarı