Dolar hakkında düşünceleriniz nedir?

Bazen diyorum ki, keşke gençliğimi bundan 10 yıl önce yaşasaydım, dolar kuru düşük, işsizlik günümüzdeki kadar yüksek değil, alım gücü günümüzdekine oranla kat be kat daha yüksek, mülteciler daha bu kadar sorun oluşturmamış. Cidden 1985-96 arası doğanların Z kuşağına oranla bayağı şanslı olduklarını düşünüyorum.
İçinde bulunduğumuz zaman en değerli zamandır, hayatta illaki problemler olacak ama elimizde olan tek zaman şimdiki zaman, geçmişe ya da geleceğe gitmenin imkanı olmadığına göre böyle şeyler söylemenin anlamı olmadığını düşünüyorum yani söyleyince olmuyor ki, ha "hayatım berbat, biz dünyayı izlemeye gelmişiz" diyenler için de şunu demek istiyorum, madem öyle neden var oldun, insan değil de hayvan olsaydın ne olurdu diye sormak isterdim onlara.
Kısacası hayatta problemler bitmez ki, şu an dolar olur, yarın bilmem ne olur, şu kısacık ömürde yapılabilecek çok şey varken kötü şeyleri düşünüp zehir etmenin bir anlamı var mı bilmiyorum..

Bu sene okul stajım sayesinde para biriktirip GTX 1650 Super & R5 1600 AF sistem toplamayı düşünüyordum.

Dolar sağolsun fikrimden vazgeçtim. Gerçi suç dolarda değil ama...

Tek bir cümlemiz var:

Hayaldi, gerçek oldu! Dolar 10 TL - YouTube

İçinde bulunduğumuz zaman en değerli zamandır, hayatta illaki problemler olacak ama elimizde olan tek zaman şimdiki zaman, geçmişe ya da geleceğe gitmenin imkanı olmadığına göre böyle şeyler söylemenin anlamı olmadığını düşünüyorum yani söyleyince olmuyor ki, ha "hayatım berbat, biz dünyayı izlemeye gelmişiz" diyenler için de şunu demek istiyorum, madem öyle neden var oldun, insan değil de hayvan olsaydın ne olurdu diye sormak isterdim onlara.
Kısacası hayatta problemler bitmez ki, şu an dolar olur, yarın bilmem ne olur, şu kısacık ömürde yapılabilecek çok şey varken kötü şeyleri düşünüp zehir etmenin bir anlamı var mı bilmiyorum.

Zaten çoğunlukla olaylara bahsettiğiniz gibi bakıyorum ama dediğim gibi BAZEN kötü olaylar üst üste gelince böyle bir düşünce aklıma geliveriyor, hayatımın tamamını bu düşünce üzerine geçirmiyorum yoksa böyle hayat mı geçer?

Zaten çoğunlukla olaylara bahsettiğiniz gibi bakıyorum ama dediğim gibi BAZEN kötü olaylar üst üste gelince böyle bir düşünce aklıma geliveriyor, hayatımın tamamını bu düşünce üzerine geçirmiyorum yoksa böyle hayat mı geçer?
Tabi ki zaten tepkim size değil, genel olarak bu derecede karamsar olanlara, kusura bakmayın, okumak isteyenler olursa belki böyle bir şey yazmak istemiştim konu bağlamında.

Geri
Yukarı