Dolar için öngörünüz nedir?

Hepimiz göreceğiz 12-14 seviyelerini ve bu konuya bakıp güleceğiz :D. Gerçek dolar kuru baskılanıyor zaten. Baskının bittiği anda doların artışını patlamış mısır eşliğinde seyredebilirsiniz. Dolar artarken biz yarına daha fakir ve daha borçlu uyanıyor olacağız.

Siyaset yapmak için söylemiyorum ama mevcut iktidar gitmeden doları düşürtmez Amerika.

Aynen Amerika "düşürtmez" belki ama paramızın değer kaybettiği Afrika ülkelerinde zorlasak bir şeyler olabilir :) Onları az zorlasak "düşürtürler" bence yoksa Afrika para birimlerine karşı da düşüyor paramızın değeri :(

Faiz yükseltmek te bir yere kadar... Önemli olan üretim yapabilmek.
Üretim konusunda da birşey söyleyemiyorum. Işimiz zor. Bir yandan pandemi sürecindeyiz ve bu süreçte insanlar önemleri askıya aldıkları için korona gözle görülür biçimde arttı. Verilen günlük vakaların ne kadarı doğru orası tartışılır. Eğer bir gün tamamen objektif bir şekilde rakamları açıklarlar ise o zaman halimizi düşünemiyorum. Fabrikalar bu süreçte bir kez daha durma seviyesine gelir ise o zaman gerçekten dönüşü olmayan bir yola gireriz. Bir taraftan ise işin politikal kısmı var. Bu kısımda ise amerika ve avrupadan gelecek yaptırım haberleri söz konusu. Böyle bir durumda iken birde yaptırım ortaya çıkarsa sonumuzu düşünemiyorum bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı