Dolar Kanatlandı Uçuyor!

Yanlışınız var, dolar yükselmiyor.
Dolar yükselip diğer para birimleri sabit kalsa haklısınız...
TL çakılıyor...
Rusya parası %40 değer kaybetti geçen sene.
Çin hemen hemen aynı şekilde.
Dünyada dönen büyük ekonomik savaşları, Ticaret savaşlarını görmek lazım.
Biraz büyük düşünmek lazım diye düşünüyorum..
Birazcık da biz ne yaptık, ne yapabiliriz diye düşünmek lazım.
Durmadan ithal ürün kullanıp, yabancı sigara içip, yabancı ayakkabı, donuna kadar yabancı giyip sonra TL'yi suçlamamak lazım, senin için değil genel söylüyorum kardeşim.

Rusya parası %40 değer kaybetti geçen sene.
Çin hemen hemen aynı şekilde.
Dünyada dönen büyük ekonomik savaşları, Ticaret savaşlarını görmek lazım.
Biraz büyük düşünmek lazım diye düşünüyorum..
Durmadan ithal ürün kullanıp, yabancı sigara içip, yabancı ayakkabı, donuna kadar yabancı giyip sonra TL'yi suçlamamak lazım, senin için değil genel söylüyorum kardeşim.
TL Malum tarihten beri %550 Değer kaybetti. Tamam hadi %40'ı bizim göremediğimiz büyük resimden. %500'ü ne yapacağız ? Bir bize var galiba ekonomik savaş.. Bütün dünya seferber olmuş Türkiye'yi batıracağız diye.. Ülkenin yarısı bu rüyayı görüyor :D

Mesela gezi olaylarında ülkemiz en az 15 yıl geriye gitti diyebilirim.

Ciddi değilsindir umarım...

Fabrikaları kapattık, okulları İmam Hatip'e çevirdik, devletin bütün kurumlarını sattık, yerli üreticiyi baltalamak için her şeyde ithalatın önünü açtık. Ama bunlara rağmen suçlu Gezi Eylemleri değil mi?

Şu kıza bir kez daha hak verdim. 23 Nisan'da tokat gibi cevap verdi yıllardır ülkenin başına çökmüş olan kargalara:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha önce de dediğim gibi 6 TL falan bize koymaz. Halen daha akıllanmadığımıza göre devam. Akıllanana kadar devam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı