Dolar kuru hakkında düşünceleriniz neler?

Bu devirde, sıfır cihazlar ( örneğin laptop veya telefon) gereğinden fazla pahalı ve aslında o fiyata da değmiyor.

İkinci el ürün satanlar da 2-3 yıl kullandığı ürünleri (ekran kartı, telefon gibi) sıfırına yakın fiyat çekmeye çalışıyorlar.

Hatta ikinci elden ürün satan şahıslar, olayı abartıyor. Bir telefoncudan ikinci el S7 alacaktım 1200 TL'ye. Ertesi gün dolar 9 kuruş arttı. Adam 1200 TL'den 1400 TL'ye çıkardı.
1.Bana satış yaptığına dair fatura ya da belge vermeyecek.
2.1200X0, 09 = 108 TL ediyor. Bu şahsın 1400 TL çıkarması gerçekten saçma bir durum.

Yani kısacası, bu şahıs bir aç gözlüdür ve maalesef çoğu esnaf veya satıcı bu şekilde.
Yani 1 verip 2 almayı unuttular.
Allah'ın El-Rezzak ismini unuttular.
Şükredip doyacaklarına, bu aç gözlüler yarınlarımızı sömürdüler.

Bugün, dış güçler yüzünden hayatımız pahalı değil yani.

Son düzenleme:
Eskiden her saniye kuru takip ederdim, grafikleri incelerdim , trendleri incelerdim, yorumları okurdum ve en ufak hareketlerde sevinip üzülürdüm. Hem de %90 yatırım bile yapmazdım. PC toplayacaktım, oradan geliyor bu etkinliğim :)
Baktım hiç yüz güldürmüyor, ben de takip etmeyi bıraktım.
Yani çok can yakıyor, hem dolar alanlar için, hem de almayanlar için. 7.27'yi görmesine rağmen birsürü insan hâla terste kalmış durumda.

Amerika bizi kıskanıyor. Dolar en fazla 6.00 olur yönetim değişmediği sürece ama o da çok zor tahminimce 6.50 6.40 olur en alt bandında. Krizi COVID-19 olarak adlandırdığımız için insanımız korona bitince bu dolar düşecek sanıyor.

Eskiden her saniye kuru takip ederdim, grafikleri incelerdim, trendleri incelerdim, yorumları okurdum ve en ufak hareketlerde sevinip üzülürdüm. Hem de %90 yatırım bile yapmazdım. PC toplayacaktım, oradan geliyor bu etkinliğim :)
baktım hiç yüz güldürmüyor, ben de takip etmeyi bıraktım.
Yani çok can yakıyor, hem dolar alanlar için, hem de almayanlar için. 7.27'yi görmesine rağmen bir sürü insan hâla terste kalmış durumda.

Haklısın dostum.

Geri
Yukarı