Dolar nasıl düşer?

Yiğitt35

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Bağcılar :D
Aslında sığ değil korku. Çünkü bugünleri mumla aramak istemem şahsen. Ama daha iyi olacağına güven veren ve bunun için çalışmaları olanlar tabii ki de yolları açık olsun ve onlar geçsin. Ama benim görüşüm sığlık değil korku.

Dostum sorun da burada zaten, nasıl alıştırdılarsa sizi kendilerinden başkasına oy veremiyorsunuz, görün bunu artık. Malum partinin destekçileri ele avuca sığan bir tane mantıklı açıklama yapamıyorlar...

KS
KS
SIR_INDO_SCARF

SIR_INDO_SCARF

Hectopat
Dostum sorun da burada zaten, nasıl alıştırdılarsa sizi kendilerinden başkasına oy veremiyorsunuz, görün bunu artık. Malum partinin destekçileri ele avuca sığan bir tane mantıklı açıklama yapamıyorlar...

Aslında mantıklı açıklamaları var. Yani dinlediğimde gayet de doğru söylüyorlar gibi geliyor. Öbür tarafın açıklamalarında doğru geliyor. Ama tek bildiğim şey doğru çalışan her türlü hakkını aldığı. Yani bundan kastım şu doğru işler yapılarak yani dönemine göre doğru yatırımlar veya doğru işte çalışarak para kazanılabiliyor. Neyse konudan sapmayayım şimdi. Ama artık doğru ve yanlışı ayırt edemiyorum. Doğruda olsa yanlışta olsa herkes bir şeyi sonuna kadar savunuyor. Körü körüne olabilir işine o şekilde geliyor olabilir veya doğru olanın o olduğunu düşündüğü için. Yani bir şeyler de bir tuhaflık var ama hadi hayırlısı bakalım.

Yiğitt35

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Aslında mantıklı açıklamaları var. Yani dinlediğimde gayet de doğru söylüyorlar gibi geliyor. Öbür tarafın açıklamalarında doğru geliyor.

İki tarafın açıklamalarını kısaca buraya özetler misiniz?

Ama tek bildiğim şey doğru çalışan her türlü hakkını aldığı. Yani bundan kastım şu doğru işler yapılarak yani dönemine göre doğru yatırımlar veya doğru işte çalışarak para kazanılabiliyor.

Doğru çalışan kimse hakkını alamıyor zaten, illegal işlerde para dönüyor artık. Devlet bile boğazına kadar ticari sırlara, yap-işlet-devret sözleşmelerine ve borçlara batmış durumda. Naci Ağbal neden kovuldu biliyor musunuz? Ya da neden yeni göreve gelen Hazine ve Maliye Bakanları görevden aflarını istiyorlar, hiç düşündün mü? Onlar da biliyorlar ki devlet çok fena batırılmış durumda ve bu durum kendi dönemlerinde ortaya çıkmasın, onların adı bunlarla beraber anılmasın diye aflarını istiyorlar.

xdj514

Femtopat
Yer
İzmir
Doların düşmesi mümkün mü? Diğer para birimlerine dahil buna. Eğer mümkünse bu nasıl yapılabilir? (lütfen mevcut hükümet giderse düşer demeyin) Normal şekilde sohbet tarzında bir konu olmasını istiyorum.
Sen Abdülhamit'i savundun tarzı cümleler yazmayalım lütfen.

Medeni insanlar gibi konuşalım.
Doların düşmesi mümkün. Sadece bu şartların devam ettiği halde pek olası değil. Üretim ve kalkınma ne vakit başlarsa o zaman düşer.

KS
KS
SIR_INDO_SCARF

SIR_INDO_SCARF

Hectopat
İki tarafında dedikleri doğru geliyor dediniz diye söyledim, hangi açıklamalar doğru geliyor, bir analiz yapalım.

Yani kişisine göre değişiyor. Babamın söyledikleri çok inandırıcı bir şekilde doğru geliyor. Sosyal medyada burada gördüklerim doğru geliyor. Babam mhpli olarak söylüyor (önceden beri). Yani konusuna göre değişiyor genelde. Ama anlattıklarının kanıtlarıyla söylediği için daha çok inandırıcı geliyor. Aksine buradan sosyal medyadaki görüşlerin kanıtları çok fazla yok. Ama gerçi bu düşünce yardımı ile çıktığından buralardaki söylenilenler yine doğru geliyor. Yani seçim zamanı gelince yanlış karar vermek istemiyorum sadece.

Yiğitt35

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Yani seçim zamanı gelince yanlış karar vermek istemiyorum sadece.

Bu kış zaten insanlara, en azından birçoğuna, doğru kararı verdirir. Evimizi bile ısıtamıyoruz, paranın değeri kalmadı, adalet yok, güvende değiliz... TL böyle ortamda değer kaybetmesinde ben kendi aklımı mı kaybedeyim :) Simit 3 lirayı geçti, ekmek desen 3 liraya yaklaşıyor, meyve suyu - süt gibi ürünler de 10 liraya dayandı... 210 Dolara geriledi asgari ücret... Şimdi bir gir bak bakayım yıllara göre asgari ücretin dolar karşılığına, hangi yıllara geri geldik?

Yeni konular

Yukarı