Dolar neden artıyor?

Düşün bilime eğitime üretim gücüne yatırım yapan ülke hayal et bunun parası değer kazanır ama altyapıya fabrika satan eğitime yatırımı minimum yapan ülke düşün ee bu bizim ülke ve şu andaki durum olur.

Artık dolar 10 TL olsun da paradan bir 0 atılsın(!) Böyle küsuratla uğraştırıyorlar(!)

Ülkeyi yönetenler, yönetemiyorlar.
Yönetenler, yönetemediği için üretenler, üretemiyorlar.
Üretenler, üretemediği için, tüketenler tüketemiyorlar.
Tüketenler tüketebilmek için, ...........

Devamını kafiyeli şekilde getiremedim, o yüzden kalsın böyle.
Siz durumu anlamışsınızdır zaten.
Kısaca yönetemiyorlar.
Hocam ne güzel öyle açıklamışsın.Tebrikler cidden

Ülkeyi yönetenler, yönetemiyorlar.
Yönetenler, yönetemediği için üretenler, üretemiyorlar.
Üretenler, üretemediği için, tüketenler tüketemiyorlar.
Tüketenler tüketebilmek için, ...........

Devamını kafiyeli şekilde getiremedim, o yüzden kalsın böyle.
Siz durumu anlamışsınızdır zaten.
Kısaca yönetemiyorlar.
Devamı:
Birbirini yiyorlar, olacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(!)
Ahmet Hakan’ın yapmacık tavırlarını gördükçe sinirleniyorum. Ülkenin en değerli ekonomi profesörlerinden (Özgür Demirtaş) biriyle program yapmış, saatlerce konuşmuş ve bu programları uzun süre bir çok kişiyle yapmış birinin “en yumuşak tabirle” bu kadar saf olması imkansız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
10 milyar dolar şakkadak satsak olur mu?(!)

Son düzenleme:
Paramızın değer kaybetmesinin sebebi Türkiye hiç üretim yapmıyor ve satmıyor. Üretim yapmamız lazım. Ne kadar üretim yaparsak dolar düşer ya da sabit kalır.
İnşallah sonumuz Venezuela gibi olmaz :(.

Dolar kurunu tutmak için 120 milyar dolar satıldı kur yıllarca dengede tutulmaya çalışıldı. Şimdi elde avuçta hiçbir şey yok.
Rezerv olmayınca piyasa dengede tutulmadı ve dolar yükseldi ama daha baştayız. Yakında dolar uçar.

Geri
Yukarı