Dolar Yakın Zamanda Düşer mi?

• Konuyu başlatan Rozi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimse bilemez ama yükselmesinin sebebi bu bilinmezlik ve öngürelemezlik ortamı. Yarın çıkıp Suriye'ye savaş ilan edebilecek ya da AB müzakerelerin bütün şartlarını yerine getirebilecek kadar geniş opsiyonlu manyak bir iktidarımız var. Kimse önünü göremiyor ya da güvenemiyor.

Benim yorumuma gelince çoğu ekonomist bu seçim için yedirilen tatlı hurmaların seçimden sonra acı acı çıkacağını söylüyor. Açıkcası bende onlara katılıyorum. Dünyada bile ekonomide bir durgunluğa doğru giderken zaten rezil bir şekilde yönetilen Türkiye'nin etkilenmemesi mümkün değil. Bence sisteminizi toplayın gitsin. Bir yukarı bir aşağı elinde sonunda hep aynı fiyattan almış oluyorsun.

Geçmişten tecrübelerini anlatan biri her şey anlattığı gibi olacak diye bir şey yok ama olmayacak diye bir şey de yok. İzleyin, kendi yorumunuzu ve araştırmanızı yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Maalesef damadı bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ertesi gün kayın babası yabancı yatırımcının gözünü korkutuyor. Belirttiğim şahıs bu kafayla gittiği sürece döviz kurlarının ve ekonominin düzeleceğini sanmıyorum. Yıllarca yurt dışından gelen para ile iş yaptılar. Halen oradan para gelmesini bekliyorlar. Ama onlara adalet ve huzur ortamını yaratmıyorlar. Kendilerine karşı olan herkesi bir şeye yaftalayıp içeri atmaya çalışıyorlar.

Yatırımcı senin siyasal görüşünü umursamaz. Para kazanacağı ve güvende olabileceği her türlü pazara bakar. Kısacası yatırımcı güvende olmayacağı ülkeye yatırım filan yapmaz.

Ayriyeten bağlantıdaki kişinin videolarını ve para analizdeki yazılarını takip etmenizi öneririm.
ATİLLA YEŞİLADA
ParaAnaliz - Borsa, Güncel Son Dakika Para Ve Ekonomi Haberleri

Son düzenleme:
Doların 7'ye çıktığı olmadı mı sanki de, tekrardan çıkacağına inanmıyorsunuz ? Nasıl bir kafa yapınız var anlamak mümkün değil. Şu an 5 TL olması bile şaka gibi. Ayrıca şunu kafanıza sokun, dolar artmıyor "TL" değer kaybediyor. Suriyelilere karşı ön yargım olmasada, doların artmasına bir faktörde onlar. İktisat mezunuyum ekonomi eğitimi gördüm. Gördüklerimden yola çıkarak durum daha iyiye değil, kötüye gidecek. İnşallah iyiye gider yanılırız. Durumumuz vahim ama hala herkes goy goy peşinde. Halkımıza şaka geliyor olan olaylar. En kötüsüde bu.
Erol Mütercimler mezun olduğum Yeditepe Üniversitesin'de HTR dersi hocasıydı. Bayağı ilginç ve bir o kadarda bilgili bir adamdır. Nereden tanıdığını merak ettim doğrusu :)

Dolar seçime doğru biraz daha artacak gibi, seçimden sonra da 5.5-7 TL arasında seyredecektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı