Dolardaki Yükseliş Neden Var?

İstikrarsız ekonomi, faizlerin artık yükseltilemeyecek seviyelere gelmesi dolayısıyla atacak kurşun kalmadı, pandemi döneminin artık sonlara yaklaşması ve yatırımın altın gibi panik ortamlarından uzaklaşıp borsaya, coinlere, dövize dönmesi ki yabancı yatırımcı hisselerini satıyor. Berat Albayrak'ın tekrar döneceğine dair söylentiler, sözde reformların gerçekleşmemesi, hükümetin oy kayıplarının farkında olup tekrar agresif siyasete geçip yatırımcıları tedirgin etmesi gibi gibi.

havalar isiniyo dugunler olucak ve altinlar alinmaya baslanmis olabilir bu yuzden altinda yukseliyo ve altin dovize yansiyo olabilir yada merkez bankasi doviz bozdurmustu ve - rezervlerdeydi diye hatirliyorum bunlardan dolayi olabilir.

havalar isiniyo dugunler olucak ve altinlar alinmaya baslanmis olabilir bu yuzden altinda yukseliyo ve altin dovize yansiyo olabilir yada merkez bankasi doviz bozdurmustu ve - rezervlerdeydi diye hatirliyorum bunlardan dolayi olabilir.
USD kuru artarsa altın artar. Altının yükselmesi ons altına bağlıdır bu yüzden dolar kuru arttığında Türkiye'de altın artıyor. Tabi arz talep durumundan da artıp azalabilir fakat USD'nin yanında devede kulak kalır bu durum.

1. sebep amerikan tahvil faizlerinin yükselmesi,
2. sebep berat Albayrak'ın kabinede konusulması.
3. sebep yabancının borsadan cıkıp dolara dönmesi.
Amerikan demisken bi videoda gormustum yabancilar dolarin tl karsisinda degeri cokken tl aliyo sonra dolarin tl karsisinda degeri azalinca bozduruyo ve hem dolarin degeri artiyo hemde dolar miktarinda kâr ediyo

1 aylık görünüme bakmışsınız. TL değeri de geçen ay seviyesine düştüğü için geçen ay ile değişim olmadığını düşünüp gri renkle ifade etmiş.

1 aylık görünüme bakmışsınız. TL değeri de geçen ay seviyesine düştüğü için geçen ay ile değişim olmadığını düşünüp gri renkle ifade etmiş.
Teşekkür ederim şimdi anladım. Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Umarım en kısa zamanda dolar düşer.

Yeni konular

Geri
Yukarı