Doların düşmesine rağmen fiyatlar neden düşmüyor?

Ben kulaklık alacağım ama dolar düşüyor ama kulaklık fiyatları hala yükselmeye devam ediyor. Bunun nedeni nedir? Mesala HyperX Cloud 2 750 TL'ydi, 800-850 TL şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekstra vergiler stok problemleri fazla sadece dolara bağlamamak lazım satıcılar cebindeki parayı düşünüyor vatandaşı değil atıyorum bir klavye var stokları az klavye normal fiyatı 300 TL ise 450'ye koyuyor biliyor ki 300 TL'ye alabileceği yer yok. Bir de stokları dolar fazla iken alıyorlar o parayı endekslemek için hemen ucuzlatmıyorlar.

Ben kulaklık alacağım ama dolar düşüyor ama kulaklık fiyatları hala yükselmeye devam ediyor. Bunun nedeni nedir? Mesala HyperX Cloud 2 750 TL'ydi, 800-850 TL şu an.
Neden düşsün ki? Eskiden 50 birime alıp 60 birime satıp 10 birim kâr ediyorsun. Dolar düşünce 40 birime alıp 60 birime satınca 20 birim kâr ediyorsun? Kimse seni düşünmez herkes kendi çıkarları için yaşar.

Şuan ki doların düşmesi faiz çok yükseklerde olduğundan sıcak para girişi oluyor. Yani üretim kaynaklı bir dolar düşmesi olsaydı dediğiniz indirim olurdu. Olur da indirim olursa bile fiyatı çıkarttıklarından daha az indirim yapacaklarına eminim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı