Doların düşüp yeniden yükselmesi

Cadı avı devam ediyor. Kolay kolay biteceğe de benzemiyor.
Ona bakacak olursak OHAL yıllarca sürecek. Öyle bir şey olmaz. Yeterki kadar uzatıldı. Zaten Cumhurbaşkanı bunu öyle laf olsun diye söylemedi. Cumhurbaşkanı dahil tüm adaylar OHAL kalkacak dedi.
Bana göre son kez bir daha uzatırlar seçim daha yeni bitti, yeni bir kararname çıkartabilirler. Bu da bir ihtimal tabi.
Şimdi şöyle bir şeyde var. Biz vatandaşız bizlerin bilmediği o kadar çok şey var ki tahmin bile edemeyiz. Adamlar keyfi yere uzatmıyorlar ya.

Peki OHAL'in dolara etkisi var mıdır?

Yoktur. Dolar tüm dünya ülkelerini etkiliyor. Bizde aşırı bir yükselme eğilimi var. Sebebi de zayıf ekonomi. Yükselmeye de devam edecek.

Benim asıl merak ettiğim seçim sürecinin ilk günlerinde seçim kalemi olarak doların akaryakıt fiyatlarını etkilememesi adına dolardaki artışların ÖTV ‘den düşülmesi kararı alınmasıydı. Bu süreçte dolar epey arttı ve seçimde bitti. Bu uygulamayı iptal ederlerse bir benzinin fiyatı ne olur acaba? [emoji33]

Gerçi hep 50-100₺ alanları etkilemiyor. [emoji23]

İflas talebi ? İflas eden şirket neyi talep ediyor anlamadım. İflas eden firma yada şirket iflas ettiğini bildirir ama talep etmez. Talep etmek ne demek onu anlamadım. Açıklar mısınız ?

İflas talep edersin, yetkili merci araştırır, eğer doğru ise iflas onaylanır.

Son düzenleyen: Moderatör:
İflas talebi ? İflas eden şirket neyi talep ediyor anlamadım. İflas eden firma yada şirket iflas ettiğini bildirir ama talep etmez. Talep etmek ne demek onu anlamadım. Açıklar mısınız ?
Her iflas eden direk onaylansa idi, işçisinin parasını ödeyemeyen yada ödemek istemeyen yada dolandırmak isteyen herkes kolaylıkla iflas ettim diyerek, paralarla çekip gidebilirdi, değil mi?

Ayrıca doları 10 yıldır sabit tutan orayı burayı satarak kazandığımız paralardır, birileri oy kazanmak için, para kazanma yöntemi ama satacak bir şey de kalmıyor galiba, en son ormanlar satılıyordu, ondan çok nasıl olsa, ne yiyecek ekmek bulabileceğiz, ne de soluyacak hava, si ise hala dış mihraklar deyip duruyorsunuz, gerçi ülkenin %50'si de öyle diyor. Bakalım görelim dış mı iç mi mikraklarmış bizi bitiren.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı