Çözüldü Dolby Access kullanan biri için DTS gerekli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zorbey07

Hectopat
Daha fazla  

Dosya Ekleri

• satın alınan.JPG
    satın alınan.JPG
    194,3 KB · Görüntüleme: 108
  • dts alınacak.JPG
    dts alınacak.JPG
    91,2 KB · Görüntüleme: 129
Çözüm
Evet. Bu konuda uzman değilim ama anladığım kadarıyla DTSx , Dobly Atmos vb. bir tür surround ses kodlayıcısı. Muhtemelen bir tür yapay zeka gibi bir şey herhalde. Oynadığın oyunda , filmde ya da uygulamalarda surround ses desteği mevcutsa bunu alıp kendi yeteneğini kullanarak daha kaliteli bir hale getiriyor. O yüzden sadece ne tür bir kulaklık kullandığımızı belirtmemizi istiyor. Kulaklığın ne kadar kaliteli ise yaşayacağın deneyimde o kadar artar.
DTS ile Dobly ayrı ayrı listelenmiş olması lazım orada. Bende DTS x ve Dobly Atmos (DTS ve Dobly'nin kulaklık versiyonları) var. Dobly Digital ile DTS benzer. İnceleme yapanlara göre DTS daha yüksek bitrate ile aktarım yaptığı için daha az kalite kaybı yaşatıyormuş.

DTS ile dobly ayrı ayrı listelenmiş olması lazım orada. Bende DTS X ve dobly Atmos (DTS ve Dobly'nin kulaklık versiyonları) var. Dobly digital ile DTS benzer. İnceleme yapanlara göre DTS daha yüksek bitrate ile aktarım yaptığı için daha az kalite kaybı yaşatıyormuş.

Bu ayarı bulamadım. Yardım eder misiniz? Görseli netten buldum.
@Max_Payne konuya bakabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• ayarı bulamamak.JPG
    ayarı bulamamak.JPG
    44,1 KB · Görüntüleme: 180
Son düzenleme:
Evet. Bu konuda uzman değilim ama anladığım kadarıyla DTSx , Dobly Atmos vb. bir tür surround ses kodlayıcısı. Muhtemelen bir tür yapay zeka gibi bir şey herhalde. Oynadığın oyunda , filmde ya da uygulamalarda surround ses desteği mevcutsa bunu alıp kendi yeteneğini kullanarak daha kaliteli bir hale getiriyor. O yüzden sadece ne tür bir kulaklık kullandığımızı belirtmemizi istiyor. Kulaklığın ne kadar kaliteli ise yaşayacağın deneyimde o kadar artar.

Çözüm

Geri
Yukarı